Agencja Rozwoju Przemysłu przejmuje Specjalną Strefę Ekonomiczną "Starachowice"

Agencja Rozwoju Przemysłu przejmuje Specjalną Strefę Ekonomiczną "Starachowice"
Źródło zdjęć: © Facebook.com

25.10.2019 15:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) za kwotę 16 milionów zł odkupiła od miasta Starachowice i prywatnej spółki z Grupy Zasada – Inweststar, prawie 80 procent udziałów w Specjalnej Strefie Ekonomicznej "Starachowice”.

- Dzięki zakupowi "Starachowic" będziemy mogli aktywnie włączyć się w zagospodarowanie 600 hektarów w okolicach Kielc. Mamy kompetencje, zasoby finansowe i organizacyjne, żeby na tym terenie stworzyć park przemysłowy dla inwestycji strategicznych nie tylko dla regionu, ale także dla kraju. Jestem przekonany, że na naszej inwestycji skorzysta lokalna przedsiębiorczość i całe województwo świętokrzyskie - powiedział wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu, Dariusz Śliwowski.

ARP odkupiła od miasta Starachowice i prywatnej spółki z Grupy Zasada - Inweststar prawie 80 proc. udziałów w starachowickiej strefie za 16 mln zł. Agencja zarządza już dwiema specjalnymi strefami ekonomicznymi: mielecką i tarnobrzeską. Transakcja zakupu starachowickiej strefy pozwoli na wzmocnienie i połączenie pod jednym nadzorem obszaru południowo-wschodniej Polski.

Przejęcie obszaru SSE Starachowice przez nowego właściciela stworzy warunki do współpracy z dużymi przedsiębiorstwami działającymi na tym obszarze. Należą do nich między innymi Zakłady Azotowe Puławy, MAN Bus i Cersanit.

- Obszar przypisany SSE Starachowice obejmuje 12 powiatów w województwie świętokrzyskim oraz miasto Kielce, 3 powiaty w województwie mazowieckim, w tym radomski oraz puławski w województwie lubelskim. Teren ten bezpośrednio graniczy z obszarem przypisanym ARP, powiat puławski znajduje się w centrum obszaru ARP, powiat radomski stanowi otoczenie miasta Radomia. Obszar funkcjonowania SSE Starachowice obejmuje łączną powierzchnię 708 ha na terenach województwa świętokrzyskiego - czytamy w komunikacie Agencji Rozwoju Przemysłu.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. to spółka Skarbu Państwa, działająca w ramach Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju. Portfel spółek ARP S.A. obejmuje m.in. przedsiębiorstwa produkcyjne działające w sektorach: budowlanym, energetycznym, elektromaszynowym oraz w obszarze wzornictwa przemysłowego czy innowacji. Siedziba główna ARP S.A. znajduje się w Warszawie. Agencja ma także oddziały w Katowicach, Mielcu i Tarnobrzegu, a biura w Radomiu i Wrocławiu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)