Acer TravelMate 8481 - najlepszy towarzysz służbowej podróży

Acer TravelMate 8481 - najlepszy towarzysz służbowej podróży
Źródło zdjęć: © Acer

11.07.2011 09:52, aktual.: 11.07.2011 10:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Profesjonaliści spędzający znaczną część życia zawodowego w podróży potrzebują notebooka o dużej wydajności, z długim czasem pracy na baterii oraz zapewniającego jak najlpeszy poziom bezpieczeństwa. Gdy do tych cech dodamy jeszcze cienką i lekką konstrukcję, otrzymamy charakterystykę nowego notebooka firmy Acer - TravelMate 8481.

Profesjonaliści spędzający znaczną część życia zawodowego w podróży potrzebują notebooka o dużej wydajności, z długim czasem pracy na baterii oraz zapewniającego jak najlepszy poziom bezpieczeństwa. Gdy do tych cech dodamy jeszcze cienką i lekką konstrukcję, otrzymamy charakterystykę nowego notebooka firmy Acer - TravelMate 8481.

Komputer ten ma moc obliczeniową potrzebną do wykonywania ważnych zadań podczas podróży, ponieważ jest wyposażony w procesor Intel Core drugiej generacji, który w porównaniu do poprzedniej rodziny procesorów nie tylko przyspiesza działanie aplikacji biznesowych o 60%, lecz również dostosowuje wydajność do bieżącego obciążenia systemu umożliwiając szybszą pracę wielozadaniową przy obniżonym zużyciu energii.

Obraz
© (fot. Acer)

TravelMate 848. jest dostępny z wydzielonym układem graficznym. Dzięki technologii Nvidia Optimus, układ graficzny Nvidia zapewnia dużą wydajność bez skracania czasu pracy na baterii. Oprócz tego, współpraca z zewnętrznym monitorem umożliwia łatwiejszą pracę wielozadaniową i pozwala osiągnąć wyższy poziom produktywności.

Oprócz wydajności, bardzo pożądaną cechą jest długi czas pracy na baterii. TravelMate 848. może pracować bez zasilania sieciowego nawet przez 9 godzin, dlatego można mieć pewność, że akumulator nie wyczerpie się podczas wykonywania ważnych zadań. Ponadto, w notebooku zastosowano akumulator Acer PowerSmart o zwiększonej trwałości, który może być użytkowany nawet 3-krotnie dłużej niż standardowy (1000 cykli ładowania w porównaniu do 300), a po 1000 cykli zachowuje 80% początkowej pojemności. Trwalszy akumulator rzadziej wymaga wymiany, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji.

Notebook jest wyposażony w panel Acer ComfyView z podświetleniem LED, o przekątnej 14,0 cali, formacie 16:9 i rozdzielczości HD (136. x 768 pikseli), który gwarantuje dość ostry obraz. Bardzo cienki, pozbawiony ramki wyświetlacz mieści się w obudowie o wielkości typowej dla 13-calowych notebooków. Tym samym użyteczna powierzchnia ekranu jest większa o 15%. Bardzo cienka konstrukcja (tylko 2,2 cm w najgrubszym miejscu), oraz mała masa (1,5 kg) sprawiają, że komputer jest bardzo łatwy do przenoszenia.

TravelMate 848. jest wyposażony w pełny zestaw interfejsów komunikacyjnych, takich jak łącze Wi-Fi (802.11b/g/n), czy gigabitowa karta Ethernet. Posiada także zainstalowany system Acer InstantView, który jest lekkim systemem operacyjnym z rodziny Linux, zaprojektowanym z myślą o szybkim uruchamianiu komputera. System jest gotowy do działania już po 8 sekundach. Umożliwia korzystanie z poczty elektronicznej oraz aplikacji, takich jak Kalendarz i Dokumenty.

Obraz
© (fot. Acer)

Port USB 3.0 umożliwia natomiast przesyłanie danych do oraz z urządzeń zewnętrznych z prędkością 10-krotnie większą niż dotychczas. Ponadto, port USB umożliwia ładowanie smartfona lub innych urządzeń USB nawet przy wyłączonym komputerze. Dzięki laptopowi zastępującemu ładowarkę, nie trzeba już zabierać wielu zasilaczy sieciowych i można podróżować z lżejszym bagażem.

Ochrona danych, zarówno przed utratą spowodowaną fizycznym uszkodzeniem komputera, jak i przed dostępem osób niepowołanych, ma ogromne znaczenie dla użytkowników biznesowych. Z tego powodu, profesjonalne notebooki Acer są wyposażone w różnorodne zabezpieczenia. Z zewnątrz notebook TravelMate 848. jest chroniony przez sprężystą konstrukcję z aluminiowo-magnezową klatką, która zapewnia równomierny rozkład wszystkich zewnętrznych sił oraz wytrzymuje bardzo duży nacisk. Metalowe zawiasy ze wzmocnioną sprężyną mają maksymalną wytrzymałość, natomiast funkcja Autolock gwarantuje dokładne zamknięcie pokrywy notebooka w celu zabezpieczenia wyświetlacza.

Technologia DASP (Disk Anti-Shock Protection) zapewnia fizyczną ochronę danych, poprzez zawieszenie dysku wewnątrz obudowy ze stopu Mg-Al. W celu efektywniejszego amortyzowania wstrząsów, dysk twardy ma elastyczne mocowanie. W rezultacie uzyskuje się znacznie skuteczniejszą ochronę dysku twardego a także dłuższy średni czas międzyawaryjny (MTBF).

Aby utrzymać niską temperaturę systemu podczas wydajnej pracy zastosowano technologię Acer DustDefender, która zapobiega osadzaniu się kurzu wewnątrz komputera. Jej kluczowym elementem jest mechanizm, dzięki któremu wentylator chłodzący może zmienić kierunek obrotów i usunąć kurz na zewnątrz.

Czytnik linii papilarnych Acer Bio-Protection z funkcją uwierzytelniania przed załadowaniem systemu operacyjnego rozpoznaje odcisk palca użytkownika i uniemożliwia osobom nieupoważnionym dostęp do systemu. Zabezpieczenie to współpracuje z modułem TPM (Trusted Platform Module) gwarantując integralność platformy klienckiej. Moduł TPM umożliwia też bezpieczne przechowywanie oraz przesyłanie kluczy i certyfikatów kryptograficznych. Ponadto wykrywa zmiany w dotychczasowych konfiguracjach.

Model uzyskał certyfikaty Energy Star 5.0 oraz EPEAT Silver, potwierdzające energooszczędność oraz zwiększoną trwałość akumulatora.

Dostępne konfiguracje:

TravelMate 8481TG - matryca 1. cali, procesor Intel Core i3-2357, grafika Nvidia GT 520M 1G, pamięć 4G, dysk twardy 320G 7.2k, Bluetooth, FingerPrint, USB 3.0, kamera 1.3Mpix, Windows7 Professional, cena 3 279 zł brutto

TravelMate 8481TG - matryca 1. cali, procesor Intel Core i5-2467, grafika Nvidia GT 520M 1G, pamięć 8G, dysk twardy 320G 7.2k, Bluetooth, FingerPrint, USB 3.0, kamera 1.3Mpix, Windows7 Professional, cena 3 699 zł brutto

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)