AC/DC - teledysk w formacie Excel

AC/DC - teledysk w formacie Excel

AC/DC - teledysk w formacie Excel
31.10.2008 09:30, aktualizacja: 31.10.2008 10:36

Na stronie internetowej słynnej rockowej grupy AC/DC udostępniony został arkusz XLS, w którym można obejrzeć... fragment wideoklipu do utworu "Rock'n'roll train".

Teledysk "excelowy" to forma prawdziwego wideo, nakręconego do piosenki "Rock'n'roll train", otwierającej najnowszy album Australijczyków zatytułowany "Black Ice".

Jest to zarazem kolejny przedstawiciel sztuki ASCII Art, czyli wykorzystywania znaków alfanumerycznych do wizualizacji treści graficznych. Do tej pory jednak prezentowano w ten sposób statyczne obrazy. Tymczasem - jak przekonuje firma fonograficzna Columbia Records, wydawca AC/DC - "Rock'n'roll train" to pierwszy wideoklip, który można obejrzeć w arkuszu kalkulacyjnym Microsoftu.

Teledysk "Rock'n'roll train" - AC/DC w Excelu

Co ważne, klip posiada ścieżkę dźwiękową, można więc posłuchać samej muzyki. Niestety, w Excelu umieszczono tylko fragment nagrania.

Teledysk możecie obejrzeć i posłuchać wchodząc na stronę AC/DC Rocks - http://www.acdcrocks.com/excel i pobierając umieszczony tam plik XLS.

_ _Stwierdzenie, że do tej pory sztuka ASCI Art prezentowała jedynie statyczne obrazy nie jest do końca prawdziwe . Wielbiciele ASCI Art i Gwiezdnych Wojen na pewno znają adres telnet://towel.blinkenlights.nl (wymaga zezwolenia no otwarcie sesji telnet) oraz http://www.asciimation.co.nz. Pierwsze, znane Redakcji TECHa, animowane filmiki wykonane w technice ASCI Art są datowane na koniec lat 90 ubiegłego wieku (przyp. tech.wp.pl)

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)