A500, L500, U500 - europejska premiera notebooków Toshiby

A500, L500, U500 - europejska premiera notebooków Toshiby
Źródło zdjęć: © Toshiba

09.06.2009 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowa linia produktów Toshiba Satellite ma być wcieleniem idei "Interaction. Connectivity. Synchronization". Zgodnie z nią wszystkie urządzenia elektroniczne - laptopy, komórki, telewizory - powinny ze sobą bez problemu współpracować. Na rynek trafią trzy linie notebooków, dla amatorów multimediów - A500, do standardowych zastosowań w domu i pracy ( L500/550 ) oraz rodzina produktów budżetowych - U500. Wszystkie modele zostaną wprowadzone na rynek w lecie bieżącego roku.

Nowa linia produktów Toshiba Satellite ma być wcieleniem idei "Interaction. Connectivity. Synchronization". Zgodnie z nią wszystkie urządzenia elektroniczne - laptopy, komórki, telewizory - powinny ze sobą bez problemu współpracować. Na rynek trafią trzy linie notebooków, dla amatorów multimediów - A500, do standardowych zastosowań w domu i pracy (L500/550) oraz rodzina produktów budżetowych - U500. Wszystkie modele zostaną wprowadzone na rynek w lecie bieżącego roku.

Nowości raczej trudno nazwać rewolucyjnymi, są raczej propozycjami dopasowanymi do możliwości finansowych użytkowników, którzy muszą się borykać z problemami finansowymi (kryzys gospodarczy). Żaden z laptopów nie został wyposażony w napęd Blu-ray. Jako wytłumaczenie podano, że notebooki potrafią przeskalowywać multimedia w górę, a ludzie nie potrzebują jeszcze napędów HD.

Satellite A500
Najbardziej multimedialny laptop to Toshiba Satellite A500. Urządzenie wyposażono touchpad z obsługą multi-touch (sterowanie więcej niż jednym palcem), łącze REGZA-Link, HDMI CEC. Laptop ma wyświetlacz TruBrite 16:9, wewnętrzny tuner analogowy i cyfrowy kompatybilny ze standardem DVB-T. Nie zapomniano o głośnikach Harman/Kardon.

Satellite L500/550
Komputery przeznaczone do typowej pracy. Zaprojektowane z myślą o surfowaniu w Sieci, odbieraniu poczty, rozrywce. Laptopy wyposażono w wyświetlacze 17,3. HD+ (TruBrite z podświetleniem LED) albo 15,6" (TruBrite).

Satellite U500

Zgodnie z deklaracją producenta, jest to laptop o dobrym stosunku możliwości do ceny. Zaprojektowany z myślą o uczniach, studentach, przeznaczony do typowej pracy, waży 2,15 kg - trudno więc uznać, że pasuje do linii Ultraportable. Jego dysk zawiera wbudowany czujnik ruchu. Przycisk "Eco" (logo kuli ziemskiej z listkami) który zmienia tryb pracy komputera na bardziej oszczędny. W laptopie zainstalowano oprogramowanie Toshiba ConfigFree, które pozwala na zarządzanie połączeniami sieciowymi, w tym wykrytymi w okolicy sieciami Wi-Fi. Klawiaturę wyposażono w pełnowymiarowy blok numeryczny.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)