7 gadżetów, które będą hitami w 2010 roku

7 gadżetów, które będą hitami w 2010 roku

7 gadżetów, które będą hitami w 2010 roku
Źródło zdjęć: © PC World
22.03.2010 09:51, aktualizacja: 06.03.2017 13:06

None

Firma Nintendo powinna uważać, bo Microsoft depcze jej po piętach w segmencie konsol do gier. Od dłuższego czasu w Internecie pojawiały się informacje na temat nowego kontrolera do konsoli Xbox 360, który umożliwia grę tak naprawdę „bez kontrolera’. Project Natal wygląda podobnie do kontrolera Nintendo Wii. Jest to małe, podłużne urządzenie, które umieszczamy w pobliżu naszego telewizory. Jego zadaniem jest śledzenie naszych ruchów. Oprócz tego Microsoft dodał w Natal także funkcję rozpoznawania głosu oraz twarzy. Produkt trafi na sklepowe półki w drugiej połowie 2010 roku, ale już wywołuje wielkie emocje u fanów konsolowej rozrywki.

1 / 6

Sezmi

Obraz
© PC World

Wszyscy są zgodni co do tego, że telewizja internetowa to przyszłość. Żal jednak opuszczać transmisje sportowe, programy informacyjne i lokalne stacje. Z rozwiązaniem przychodzą twórcy platformy Sezmi. Sezmi to dekoder, który nie tylko jest w stanie odtwarzać wideo pobierane z Internetu lub dysku komputera, ale również ma zamontowaną wewnętrzną antenę, która pozwala odbierać lokalne stacje telewizyjne. Pilot jest tak skonstruowany, że każdy z członków rodziny ma swój własny przycisk, który prowadzi do ich specjalnego kanału z propozycjami programów dopasowanych do preferencji oglądającego. Każdy z dekoderów wyposażony jest także w 1TB pamięci, w której można przechowywać ulubione programy. W chwili obecnej produkt jest dopiero testowany w okolicach Los Angeles ale jest duża szansa na to, że trafi on do sklepów jeszcze w tym roku.

2 / 6

Alienware M11x

Obraz
© PC World

Alienware M11x to laptop firmy Dell przeznaczony głównie dla graczy. Mimo swoich małych wymiarów obudowa kryje w swoim wnętrzu sporo ciekawego sprzętu. 11-calowy ekran wyświetla grafikę HD w rozdzielczości 1336 na768 pikseli. Dodatkowo laptop posiada wbudowaną kamerę oraz port kart Sim, umożliwiający połączenie z siecią komórkową. Alienware nie posiada żadnego napędu optycznego ale za to można na nim płynnie grać w Call of Duty: Modern Warfare 2. Gdy M11x trafi do sprzedaży ma kosztować mniej niż 1000 dolarów.

3 / 6

Motorola Backflip

Obraz
© PC World

Z analizy sprzedaży sieci AT&T wynika, że 30% wszystkich sprzedanych telefonów w poprzednim roku to modele posiadające klawiaturę QWERTY i przeznaczone głównie do pisania wiadomości. Dzięki telefonowi Motorola Backflip ten wynik może być znacznie wyższy. Backflip wyposażona jest w dotykowy ekran, klawiaturę QWERTY oraz touchpad umożliwiający sterowanie kursorem na ekranie. To wszystko sprawia, że miliony nastolatków piszących smsy i wysyłający wiadomości na Twittera będą chciały mieć ten telefon. Co prawda Motorola wyposażyła go w procesor o dość małej mocy obliczeniowej ale z drugiej strony do wysyłania wiadomości nic więcej nie potrzeba. Telefon ma trafić na rynek pod koniec 2010 roku w cenie około 100 dolarów.

4 / 6

Apple Tablet

Obraz
© PC World

Firma Apple przygotowała mocne wejście w segment tabletów. 27 stycznia na konferencji Steve Jobs oficjalnie potwierdził to o czym mówiło się już od dłuższego czas : Apple iPad trafi do sklepów jeszcze w tym roku. Czytając jego specyfikację techniczną niektórzy mówią, że będzie to po prostu „iPhone na sterydach”. Ale firma Apple zawsze lubiła zaskakiwać, więc może podobnie będzie i tym razem. Musimy poczekać jeszcze chwilę, aby się o tym przekonać.

5 / 6

Lenovo IdeaPad U1

Obraz
© PC World

Lenovo IdeaPad U1 to hybrydowy laptop, który może służyć także jako tablet. W opcji laptopa komputer pracuje na systemie Windows 7 oraz ma 128GB wbudowanej pamięci. Po odczepieniu ekranu otrzymujemy 11-calowy tablet pod kontrolą systemu Linux z 16GG pamięci typu Flash. Tablet uruchamia się sam już po 3 sekundach od odłączenia od głównej jednostki, która może służyć za bezprzewodowy hub 3G dla tabletu. W tym roku wielu użytkowników stanie przed wyborem laptop czy tablet? Lenovo IdeaPad U1 wydaje się, więc idealnym rozwiązaniem. Komputer ma kosztować około 1000 dolarów.

6 / 6

Apple iPhone 4G

Obraz
© PC World

Kolejne urządzenie produkcji Apple, które ma szansę stać się hitem 2010 roku. Nie minął jeszcze nawet rok od premiery iPhona 3GS a fani Apple już spekulują na temat jego następcy. Według nie potwierdzonych plotek nowy model iPhona ma pojawić się na rynku już w maju lub czerwcu tego roku i ma posiadać wbudowany aparat 5 megapikseli, ekran OLED oraz nowy, szybszy procesor. Natomiast według innych plotek nowy iPhone ma posiadać wymienialną baterię i opcję wideo czatu.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)