6 porad, jak nie zniszczyć smartfona w wakacje
11.07.2013 | aktual.: 29.12.2016 08:16
Lato w pełni zarówno w kalendarzu, jak i za oknem. Aby problemy z telefonami nie zakłócały nam wakacyjnego wypoczynku, firma Qualcomm, przygotował kilka wskazówek, dzięki którym nasze komórki będą bezpieczne zarówno na piaszczystych plażach, jak i w pobliżu wody.
Lato w pełni zarówno w kalendarzu, jak i za oknem. Aby problemy z telefonami nie zakłócały nam wakacyjnego wypoczynku, firma Qualcomm, przygotował kilka wskazówek, dzięki którym nasze komórki będą bezpieczne zarówno na piaszczystych plażach, jak i w pobliżu wody.
Większość z nas uwielbia letnie temperatury. Niestety, nie można tego powiedzieć o urządzeniach mobilnych. Ich działanie w wysokiej temperaturze i termiczna efektywność to duże wyzwanie. Nowoczesny smartfon może osiągać temperaturę grubo powyżej 50 stopni Celsjusza. Aby ochłodzić smartfona w bardzo gorący dzień, można włożyć go na chwilę do lodówki i nie wystawiać bezpośrednio na działanie promieni słonecznych (na przykład przechowywać go w torbie lub pod ręcznikiem).
2: Jak uratować zamoczony telefon?
Woda i elektronika nie idą w parze. Jeśli zdarzy nam się upuścić telefon do basenu czy jeziora, możemy spróbować go uratować szybko go osuszając, a następnie wkładając go do miski wypełnionej ryżem.
3: Jak pracować więcej i ładować mniej?
W lecie jesteśmy w ciągłym ruchu. Gdy dni rozpoczynają się na plaży, a kończą na koncercie pod gołym niebem, nie ma czasu, aby naładować telefon. By rozładowana bateria nie stała się problemem, Qualcomm przygotował aplikację Snapdragon BatteryGuru na smartfony z systemem Android, wykorzystujące procesory Snapdragon. Aplikacja współpracuje zarówno z oprogramowaniem telefonu, jak i jego podzespołami. By poprawić żywotność akumulatora, aplikacja "uczy się" zachowań użytkownika i inteligentnie dostosowuje ustawienia smartfona.
Jeśli nasz telefon nie został wyposażony w procesor Qualcomma lub nie chcemy korzystać z aplikacji, sami możemy wydłużyć czas pracy na baterii. W jaki sposób? Przede wszystkim należy zamknąć aplikacje działające w tle, zmniejszyć jasność ekranu oraz wyłączyć nieużywane moduły łączności, takie jak Wi-Fi, Bluetooth czy GPS.
4: Jak znaleźć zgubiony telefon?
Utrata telefonu to duży problem. Na szczęście większość systemów operacyjnych na smartfony oferuje preinstalowane usługi, pozwalające odnaleźć zagubioną słuchawkę. Trzeba jednak podjąć minimalny wysiłek - potrzebnych jest kilka minut, aby upewnić się, że smartfon jest odpowiednio skonfigurowany, co pozwoli go odnaleźć w sytuacji awaryjnej. Więcej informacji znajduje się pod poniższymi linkami: iOS, Windows Phone, BlackBerry 10. Android nie ma własnej usługi, jednak w telefonie można zainstalować aplikację, która pozwolą nam odszukać zgubiony telefon. W Google Play znajdziemy kilka bardzo dobrych usług tego typu.
5: Jak uniknąć zarysowań na telefonie?
Jest wiele prostych i niedrogich folii ochronnych, które można nakleić na ekran, aby zabezpieczyć go przed zarysowaniami. Folie takie, jak ZAGG invisibleSHIELD, mogą ochronić ekran od uszkodzenia. Opcja przydatna nie tylko na wakacjach!
6: Jak uniknąć zniszczenia telefonu?
Nowoczesne telefony posiadają duże ekrany dotykowe. Bardzo często cały przód urządzenia wykonany jest z kruchego szkła. Przeważnie jest ono odporne na zarysowania, jednak upadek nawet z niewielkiej wysokości może doprowadzić do jego rozbicia. Konsekwencją niefortunnego zdarzenia jest konieczność kosztownej naprawy polegającą na wymianie całego panelu dotykowego. Aby nasze urządzenie było odporne na upadki warto wyposażyć je w specjalną obudowę, która zabezpieczy je przed twardym lądowaniem. Jeśli nie chcemy pokrowca, możemy zastosować bumper, który tak jak w samochodzie będzie pełnił rolę zderzaka.
Źródło: Informacje prasowe / SW, WP, WP.PL
-/sw/sw