4chan.org: atak na Wykop.pl rozpoczęty!

4chan.org: atak na Wykop.pl rozpoczęty!

19.08.2009 17:00, aktual.: 20.08.2009 11:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od wczoraj serwis Wykop.pl starał się przygotować na atak DDOS, którego przypuszczenie zapowiedzieli użytkownicy 4chan.org. Dziś ok. 14:30 Wykop.pl jednak upadł pod naporem "działa jonowego" 4chan.

- "_ W przypadku udanego ataku nasi użytkownicy mogą mieć chwilowy problem z dostępem do serwisu. Nasi administratorzy postawieni są już w stan gotowości i będziemy starać się minimalizować ewentualne komplikacje _" - jeszcze przed atakiem powiedział mi Michał Białek, Marketing Manager Wykop.pl.

Michał Białek przyznał jednocześnie, że DDoS jest atakiem przed którym trudno jest się obronić. - _ "DDoS jest atakiem do którego ciężko jest się przygotować, bo atak symuluje nagły zwiększony ruch na serwisie.". _ Dlatego przygotowania (jak np. tworzenie backupów) rozpoczęto jeszcze wczoraj. Wczoraj też miały miejsce pierwsze próby ataku.

Jakie straty może Wykopowi przynieść "wyłączenie" z sieci? _ "W tym momencie trudno jest mówić o ewentualnych kosztach. Nie wiemy czy atak będzie trwał 5min. czy 5h". _ - powiedział Michał Białek.

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)