4chan.org: atak na Wykop.pl rozpoczęty!

4chan.org: atak na Wykop.pl rozpoczęty!

4chan.org: atak na Wykop.pl rozpoczęty!
19.08.2009 17:00, aktualizacja: 20.08.2009 11:51

Od wczoraj serwis Wykop.pl starał się przygotować na atak DDOS, którego przypuszczenie zapowiedzieli użytkownicy 4chan.org. Dziś ok. 14:30 Wykop.pl jednak upadł pod naporem "działa jonowego" 4chan.

- "_ W przypadku udanego ataku nasi użytkownicy mogą mieć chwilowy problem z dostępem do serwisu. Nasi administratorzy postawieni są już w stan gotowości i będziemy starać się minimalizować ewentualne komplikacje _" - jeszcze przed atakiem powiedział mi Michał Białek, Marketing Manager Wykop.pl.

Michał Białek przyznał jednocześnie, że DDoS jest atakiem przed którym trudno jest się obronić. - _ "DDoS jest atakiem do którego ciężko jest się przygotować, bo atak symuluje nagły zwiększony ruch na serwisie.". _ Dlatego przygotowania (jak np. tworzenie backupów) rozpoczęto jeszcze wczoraj. Wczoraj też miały miejsce pierwsze próby ataku.

Jakie straty może Wykopowi przynieść "wyłączenie" z sieci? _ "W tym momencie trudno jest mówić o ewentualnych kosztach. Nie wiemy czy atak będzie trwał 5min. czy 5h". _ - powiedział Michał Białek.

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)