3DS Max i Maya wyróżnione

3DS Max i Maya wyróżnione

3DS Max i Maya wyróżnione
Źródło zdjęć: © National Television Academy
11.01.2008 15:00, aktualizacja: 11.01.2008 15:59

Aplikacje firmy Autodesk do tworzenia animacji, renderingu i modelowania 3D zyskały wyróżnienie Technology and Engineering Award, przyznawane przez Amerykańską Akademię Telewizyjną ( National Academy of Television Arts & Sciences ).

Nagroda "Technology & Engineering Emmy Award" przyznawana jest w uznaniu szczególnych osiągnięć w zakresie technik nadawczych przekazu telewizyjnego, jak również w dziedzinie telewizji interaktywnej, cyfrowej rozrywki, Internetu i multimediów.

Akademia doceniła narzędzia 3DS Max i Maya przyznając ich producentowi wyróżnienie w kategorii "Gaming Category of Visual Digital Content Creation Tools and Their Impact", odnoszącej się do narzędzi kreacji cyfrowych treści wizualnych na potrzeby gier.

Seth Haberman, szefujący panelowi Video Gaming and Technology w Akademii, powiedział, że decyzję tę podjęto na podstawie półrocznej analizy różnych narzędzi do tworzenia cyfrowych treści. "Większość gier wideo tworzona jest za pomocą produktów Autodesk. Narzędzia te pozwalają opracowywać najbardziej zaawansowane treści cyfrowe na potrzeby różnych platform rozrywki", uważa Haberman.

Ceremonia wręczenia nagród Technology and Engineering Awards odbyła się 7 stycznia br. w Las Vegas. Wyróżnienia te przyznawane są od 1948 r. W 2006 r. Akademia wyróżniła tą nagrodą opracowaną przez Adobe technologię Flash Video, doceniając w ten sposób jej wkład w rozwój internetowej telewizji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)