3City Game Jam po raz czwarty w Gdańsku!

3City Game Jam po raz czwarty w Gdańsku!

3City Game Jam po raz czwarty w Gdańsku!
Źródło zdjęć: © Materiały partnerskie | Materiały partnerskie
11.01.2016 10:58, aktualizacja: 11.01.2016 13:48

W dniach 29-31 stycznia odbędzie się czwarta edycja 3City Game Jam, międzynarodowego konkursu polegającego na zespołowym tworzeniu gier na czas. Konkurs organizowany przez firmę Playsoft odbędzie się w przestrzeni O4 w Olivia Business Centre.

W dniach 29-31 stycznia odbędzie się czwarta edycja 3City Game Jam, międzynarodowego konkursu polegającego na zespołowym tworzeniu gier na czas. Konkurs organizowany przez firmę Playsoft odbędzie się w przestrzeni O4 w Olivia Business Centre. Poprzednia edycja 3City Game Jam zgromadziła ponad 150 osób stając się tym samym największym tego typu wydarzeniem w Polsce i jednym z większych w Europie.

Obraz

3City Game Jam to trójmiejska edycja Global Game Jamu, wydarzenia, które w tym samym czasie odbywa się w kilkuset (w ubiegłym roku 518!) lokalizacjach na całym świecie. Kilkuosobowe zespoły składające się z programistów, grafików czy game designerów mają za zadanie stworzyć dowolną grę – komputerową, mobilną lub nawet planszową w ciągu zaledwie 48 godzin. To, co połączy wszystkie stworzone gry to wspólny temat ogłoszony przez organizatorów na początku eventu. 3City Game Jam to przede wszystkim okazja do poznania osób o podobnych zainteresowaniach, sprawdzenia swojej kreatywności i stworzenia od podstaw własnego produktu, jakim jest gra. Co ważne, doświadczenie w programowaniu nie jest warunkiem koniecznym, aby wziąć udział w wydarzeniu. Nie trzeba też przychodzić z własnym zespołem, grupy tworzą się po ogłoszeniu tematu.

_ - Jesteśmy niezwykle dumni, że organizowane przez nas od 4 lat wydarzenie aż tak się rozrosło. Podczas pierwszej edycji, w której udział wzięło ok. 30 osób, nie sądziliśmy, że zaledwie 2 lata później będzie nas 5 razy więcej. Wsparcie organizacyjne i promocyjne Miasta Gdańsk oraz dużych trójmiejskich firm IT, takich jak Intel, pokazuje, że nasz event na stałe wpisał się już w kalendarz najciekawszych trójmiejskich wydarzeń branżowych - _ mówi Pierre Olivier Monteil, Managing Director firmy Playsoft.

Więcej informacji oraz rejestracja: 3citygamejam.com i facebook.com/3cityGameJam. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Źródło artykułu:Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)