33 lat PC - jak moc starych komputerów ma się do współczesnych komórek?

33 lat PC - jak moc starych komputerów ma się do współczesnych komórek?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

12.08.2014 14:13, aktual.: 12.08.2014 15:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od momentu zaprezentowania komputera osobistego tempo rozwoju technologicznego uległo ogromnemu przyspieszeniu. Równo 33 lata temu, 12 sierpnia 1981 roku, pojawienie się PC rozpoczęło rewolucję w życiu przeciętnego człowieka. Dzisiaj dostępne dla wszystkich smartfony są urządzeniami, których moc obliczeniowa jest wielokrotnie większa od pierwszych
komputerów.

Po 33 latach możemy porównać jak świat technologii wyglądał kiedyś a jak wygląda dziś. Na przykładzie smartfona Samsung GALAXY S5 oraz pierwszego modelu komputera osobistego możemy zobaczyć gigantyczne zmiany dokonane na przestrzeni tych lat. Jeden GALAXY S5 posiada obecnie tyle pamięci co 419 000 komputerów osobistych z 1981 roku. Różnica ta oznacza też, że moglibyśmy wypełnić nimi aż 29 boisk piłkarskich! Co więcej, przeciętny cyfrowy utwór muzyczny, który zajmuje dzisiaj 3,5 MB wymagałby pojemności 90 komputerów z 1981 r.

To pokazuje gigantyczny skok rozwoju technologii na przestrzeni ostatnich lat i rozpala wyobraźnię fanów technologii. Co będzie, gdy będziemy obchodzili 50. rocznicę wprowadzenia komputera osobistego? Jak technologie i świat będą wyglądały kiedy będziemy świętowali setne urodziny? Przyszłość zapowiada się fascynująco!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)