25 proc. osób ma swoje nagie zdjęcia w telefonie! A ty?

25 proc. osób ma swoje nagie zdjęcia w telefonie! A ty?

25 proc. osób ma swoje nagie zdjęcia w telefonie! A ty?
Źródło zdjęć: © chip.pl
07.03.2013 14:34, aktualizacja: 07.03.2013 15:11

Co czwarty z nas ma nagie zdjęcia w telefonie

Żeby było jeszcze ciekawiej, w kwestii korzystania z tradycyjnych zastosowań mobilnych urządzeń użytkownicy są o wiele bardziej ostrożni. W grupie 5 tys. ankietowanych w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Francji, Niemczech i Brazylii nieco ponad 1/3 używa telefonu do zakupów (3. proc.) oraz bankowości elektronicznej (38 proc.).

Jako podstawowy powód niechęci do e-zakupów przez smartfon lub tablet wymienia się obawy przed bezpieczeństwem takich operacji. Użytkownicy boją się wycieku danych i możliwości przechwycenia osobistych informacji przez hakerów. Prawie 5. proc. uważa, że korzystanie z komputera jest w tym wypadku mniejszym zagrożeniem. Tylko dla 36 proc. badanych kontrolowanie stanu swojego konta bankowego z urządzeń mobilnych jest bezpieczną procedurą (78 proc. woli robić to na komputerze).

- _ Dane te są bardzo niepokojące _ - zauważa Paweł Michalski, Manager Zespołu Technicznego AVG - _ pokazują jak jeszcze wiele jest do zrobienia jeżeli chodzi o edukację użytkowników smartfonów i tabletów. Brak świadomości zagrożeń w przypadku korzystania z urządzeń mobilnych sprawia, że zostają zachwiane proporcje między realnym, a wyimaginowanym zagrożeniem. Miliony konsumentów nie ufają rozsądnym i bezpiecznym rozwiązaniom, jednocześnie nieświadomie narażając się na bardzo duże ryzyko, poprzez przechowywanie intymnych zdjęć i filmów na swoich telefonach _.

Zbyt często zapominamy o tym, że zdjęcie, które znajdzie się w internecie, zaczyna żyć własnym życiem. Może stać się obiektem niewybrednych żartów lub drwin dla setek tysięcy osób na całym świecie, a my nic z tym nie będziemy w stanie zrobić. Warto zatem często przeglądać materiały jakie zapisujemy w pamięci naszego telefonu i usuwać na bieżąco te, w przypadku których sama myśl o możliwym wycieku do sieci, powoduje lodowate dreszcze.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)