21 godzin pracy na bateriach - Panasonic Toughbook CF-31

21 godzin pracy na bateriach - Panasonic Toughbook CF‑31

21 godzin pracy na bateriach - Panasonic Toughbook CF-31
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
28.06.2012 12:18, aktualizacja: 28.06.2012 13:07

Od lipca na polskim rynku dostępna będzie nowa generacja modelu CF-31, najbardziej wytrzymałego notebooka z serii Panasonic Toughbook. Największą nowością jest zwiększenie wydajności urządzenia, które może pracować niemal przez 15 godzin bez podłączenia do zasilania a dzięki dodatkowej baterii czas działania wydłuża się do 21 godzin. Nowy CF-31 dostępny będzie w wersji standardowej i zaawansowanej.

Wersja zaawansowana została wyposażona w procesor trzeciej generacji Intel Core i5-3360. vPro o częstotliwości 2.8GHz (3.5GHz). Nowy Toughbook wykorzystuje dwie karty graficzne: AMD Radeon HD 7750M i zintegrowaną Intel HD 4000, z których użytkownik może korzystać zamiennie bez konieczności wyłączenia komputera. Kiedy potrzebna jest zwiększona wydajność, komputer uruchamia pierwszy z nich, natomiast gdy użytkownikowi zależy na oszczędności energii, notebook przełącza się na energooszczędny układ zintegrowany. Wersja standardowa urządzenia używa procesora Intel Core i5-3320M vPro™ o częstotliwości 2.6GHz (3.3GHz) i zintegrowanej karty graficznej Intel HD 4000. Pojemność dysku twardego została zwiększona z 320 GB do 500 GB, a obie wersje CF-31 dostępne są również w wersjach z dyskiem SSD o wielkości 128GB lub 256GB.

Trzecia generacja CF-3. pracuje na jednej baterii godzinę dłużej niż poprzednia. Z kolei dodatkowa bateria, znajdująca się na wyposażeniu nowego Toughbooka, umożliwia wydłużenie czasu pracy komputera do 21 godzin. Wydajność notebooka wzrosła też dzięki programowi zarządzającemu energią, który kontroluje jej zużycie w zależności od aktualnych zadań i procesów.

Mobilność notebooka usprawnia takżę najnowsza wersja technologii Bluetooth w standardzie 4.0. która nie tylko zmniejsza pobór energii, ale również zwiększa szybkość nawiązywania połączenia i odległość przy której urządzenia będą mogły się połączyć. CF-31 trzeciej generacji wyposażony jest ponadto w cztery porty USB (w tym jeden wersji 3.0), wyjście HDMI oraz port szeregowy. Użytkownik ma też możliwość połączenia za pomocą nowych opcjonalnych konfiguracji, takich jak drugi port sieci LAN, kamera, odbiornik GPS lub moduł bezprzewodowej łączności szerokopasmowej HSPA+ Ericsson F5521gw, który umożliwia pobór danych z prędkością do 21 Mbps. Dodatkowo nowy CF-31 może być wyposażony w czytnik Smart Card i czytnik linii papilarnych, które zabezpieczają dostęp do danych zawartych na komputerze. Notebook jest też kompatybilny z urządzeniami peryferyjnymi stosowanymi we wcześniejszych generacjach notebooka, jak np. uchwyty samochodowe czy stacje dokujące.

Obudowa komputera wykonana jest ze stopu magnezu, ma powłokę odporną na zarysowania i wytrzymuje nacisk do 100kg. Notebook został zabezpieczony przed upadkiem z wysokości do 18. cm, wilgocią, wibracjami, wstrząsami, a także skrajnie wysokimi i niskimi temperaturami sięgającymi -20 i +600C. Dysk twardy umieszczony jest w obudowie, która zabezpiecza go przed upadkami, a piankowe wypełnienia uszczelniają całą konstrukcję.

Pracę z nowym CF-3. w ostrym świetle słonecznym umożliwia filtr redukujący odbijanie promieni, w który wyposażony jest dotykowy ekran notebooka o przekątnej 13,1-cala.

Ceny podstawowych konfiguracji notebooków w wersji standardowej i rozszerzonej wyniosą odpowiednio 20.500 i 22.500 złotych netto - odpowiednio od 25.200zł i 27.700 zł brutto.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)