2 mln euro kary dla Sony. Gigant wprowadzał w błąd

2 mln euro kary dla Sony. Gigant wprowadzał w błąd
Źródło zdjęć: © flickr.com
Adam Bednarek

16.01.2019 11:00, aktual.: 16.01.2019 12:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Włoski urząd dbający o konsumentów nałożył sporą karę na Sony. Zdaniem organu, gigant w niejasny sposób informował grających na PlayStation 4, że do grania w sieci niezbędny jest abonament PlayStation Plus.

PlayStation Plus to nie tylko gry, które otrzymuje się w ramach abonamentu. Bez wykupionej usługi, granie w sieci w większości produkcjach jest niemożliwe. Sęk w tym, że Sony niezbyt jasno o tym informuje. Przynajmniej tak uważa włoski organ Autorita' Garante della Concorrenza e del Mercato (AGCOM), zajmujący się rynkiem i jego ochroną.

PlayStation Plus: kara dla Sony, Włosi chcą więcej informacji

Włosi przyznają, że informacja umieszczona z tyłu pudełka to za mało. Tym bardziej że czcionka nie jest zbyt widoczna. AGCOM domaga się podkreślenia faktu, a żeby zmotywować giganta do wdrożenia zmian, została nałożona kara: 2 mln euro. Sony ma 30 dni na spłatę grzywny i trzy miesiące na wprowadzenie stosownych informacji na opakowaniach.

Obraz
© WP.PL

W Polsce Sony informuje o konieczności posiadania PS Plus, ale rzeczywiście nie jest to coś, co kupujący zobaczy od razu

PlayStation Plus: skarg na Sony będzie więcej?

Kara Włochów jest znacznie wyższa niż grzywna Rosjan nałożona na Google, ale i tak można wątpić, czy dla japońskiego giganta to aż tak duży powód do zmartwień. Jak przypomina cdaction.pl, z PlayStation Plus korzysta miesięcznie 35 mln abonentów. Wpływy do budżetu są duże, więc kara nie musi być bolesna. Z drugiej strony, decyzja Włochów może być sygnałem dla innych państw, żeby zainteresować się sprawą. Obawiając się kolejnych mandatów, Sony może wprowadzić zmiany na wielu europejskich rynkach, nie tylko we Włoszech.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)