WP

Rosja ukarała Google'a. Kwota jest śmieszna

Kara nałożona przez Rosję na Google związana jest z cenzurą. A konkretnie - jej brakiem. Gigant kwotą, którą musi zapłacić, raczej się nie przejmie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosja karze Google'a
Rosja karze Google'a (Fotolia)
WP

Google musi zapłacić pół miliona rubli, czyli… 7530 dol. Niecałe 30 tys. zł kary kosztuje molocha fakt, że nie kasował stron, które według rosyjskiego prawa uznawane są za zakazane. Google nie zastosowało się więc do rejestru i wyświetlało nieodpowiednie witryny.

Grzywna jest minimalną kwotą, więc dlatego jest tak niska. Trudno jednak sądzić, że zrobi na kimkolwiek w Google wrażenie. Przypomnijmy, że latem Komisja Europejska nałożyła na giganta karę wynoszącą 4,34 miliarda euro. Śledczy uznali, że firma nakładała nielegalne warunki na producentów aplikacji, zapewniając sobie monopol na rynku.

Na tym jednak sprawa Google'a w Rosji się nie kończy. Jeśli wyszukiwarka dalej będzie pokazywać strony z rosyjskiej "czarnej listy", może dojść do kolejnych oskarżeń.

WP

Niewykluczone, że w przyszłości Rosja nie będzie użerać się z zagranicznymi korporacjami, tylko postawi na… swój internet. Już w marcu zapowiadano stworzenie wewnętrznej sieci komputerowej, dostępnej wyłącznie na terenie kraju.

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP