ycipk-1higkw

2 mld dolarów straty. Wszystko przez burzę słoneczną. Szokująca prognoza na 2019 rok

"Lepiej już było" - zdają się twierdzić analitycy z Saxo Banku, którzy przygotowali szokujące prognozy na 2019 rok. Burza słoneczna może wywołać paraliż komunikacyjny i olbrzymie straty. Ale jest dobra wiadomość.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
2 mld dolarów straty. Wszystko przez burzę słoneczną. Szokująca prognoza na 2019 rok
(NASA)
ycipk-1higkw

Analitycy z Saxo Banku przygotowali prognozy 10 wydarzeń, które w 2019 roku mogłyby wstrząsnąć rynkiem finansowym. Pocieszające jest to, że zdają sobie sprawę z tego, że gdyby rzeczywiście do nich doszło, mielibyśmy do czynienia z nie lada sensacją. Prawdopodobieństwo jest niewielkie, ale i tak warto wiedzieć, co się stanie, gdy czarny scenariusz jednak się spełni.

Wśród pesymistycznych prognoz, analitycy zamieścili "rozbłysk słoneczny klasy X". Burza na słońcu miałaby uderzyć w zachodnią półkule. Wpłynęłoby to na działanie satelitów, co doprowadziłoby do zakłócenia GPS-ów. Ucierpiałyby więc przede wszystkim branże transportowe czy lotnicze. Przewidywane straty - 2 miliardy dolarów.

Oczywiście burze słoneczne się zdarzają, a ich konsekwencją nie są tylko problemy z działaniem elektroniki, ale też pięknie wyglądające zorze polarne. Chociaż specjaliści z Saxo Banku dodają, że prawdopodobieństwo wystąpienia opisywanych przez nich zdarzeń wynosi około 1 proc., to nie warto "ostrzeżeń" lekceważyć.

ycipk-1higkw

W 1859 roku Ziemia miała do czynienia z tak silnym wiatrem słonecznym, że dzisiaj spowodowałby globalną katastrofę. Tak naładowane cząstki magnetyczne zniszczyłyby transformatory na całej Ziemi, pozbawiając ludzkość dostępu do energii elektrycznej.

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1higkw

ycipk-1higkw
ycipk-1higkw