18 tys. aplikacji w Marketplace

18 tys. aplikacji w Marketplace

18 tys. aplikacji w Marketplace
Źródło zdjęć: © Microsoft
24.05.2011 10:24, aktualizacja: 24.05.2011 11:54

Według serwisu WP7applist, obecnie w sklepie dla Windows Phone 7 - Marketplace - znajduje się ponad 18 tys. aplikacji. Bariera 20 tys. ma zostać osiągnięta na początku czerwca

Jednak wszystko wygląda ładnie w statystykach. W rzeczywistości okazuje się, że w Markecie znajduje się bardzo dużo mało przydatnych aplikacji, natomiast brakuje tych, które użytkownikom mogłyby się rzeczywiście przydać.

Obraz

Mowa tu między innymi o nawigacji głosowej dla krajów, które wciąż nie są natywnie obsługiwane przez system (wśród tych krajów znajduje się również Polska). Kiedy nastąpi zmiana?

Nie wiadomo. Jednak z punktu widzenia Microsoftu to jemu najbardziej powinno zależeć na zachęcaniu programistów do tworzenia jak najbardziej przydatnych aplikacji. Póki co jednak, nie widać w tym kierunku żadnych działań na szeroką skalę firmy z Redmond.

Jako przykład można tu przytoczyć firmę RIM, która dla deweloperów aplikacji dla swojego tabletu - PlayBook - przygotowała kilka ciekawych zachęt. Był to m.in. darmowy tablet PlayBook za aplikację oraz oddzielny budżet 3 mln dolarów dla twórców aplikacji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)