15 mln iPhone'ów w sieci, która nie prowadzi jego sprzedaży

15 mln iPhone'ów w sieci, która nie prowadzi jego sprzedaży
Źródło zdjęć: © Telepolis

09.03.2012 10:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

China Mobile, największy na świecie operator komórkowy, poinformował, że w jego sieci działa już 15 mln iPhone'ów. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że sieć ta nie prowadzi jeszcze jego sprzedaży.

Drugą z ciekawych informacji jest ta, że China Mobile wciąż nie udostępnia sieci 3G. Obok sieci 2G poszerza jedynie sieć Wi-Fi. Kolejnym etapem rozwoju ma być zaoferowanie sieci LTE, jednak nastąpić ma to dopiero w 2013 roku.

W jaki sposób telefony iPhone trafiają do Państwa Środka? Przynajmniej część z nich trafia tam nielegalnie. Jedną z takich prób udaremnili celnicy z Shenzen, w prowincji Guangdong. Na tamtejszym lotnisku jeden z pasażerów przemycał 40 sztuk iPhone'ow, które przylepione były do jego ciała.

O skali procederu może świadczyć fakt, że jeszcze w październiku 2011 China Mobile raportował 10 mln iPhone'ów działających w jego sieci. Oznacza to, że od tego momentu każdego dnia włączanych do sieci było ponad 30 tys. nowych iPhone'ów.

Warto przy tym wspomnieć, że 8. marca sieć China Unicom traci wyłączność na sprzedaż iPhone'a w Chinach. Dzień później iPhone 4S pojawi się w ofercie największej sieci, czyli China Mobile, która obecnie obsługuje około 660 mln klientów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)