14 procent przestępstw w Nowym Jorku ma związek z produktami Apple

14 procent przestępstw w Nowym Jorku ma związek z produktami Apple

14 procent przestępstw w Nowym Jorku ma związek z produktami Apple
Źródło zdjęć: © ROSIKA / sxc.hu
27.09.2012 12:12

Osoby, które bardzo pragną posiadać iPhone’a, ale nie mają na to dość pieniędzy, często decydują się na kradzież lub zakup smartfona pochodzącego z niewiadomego źródła. Z danych nowojorskiej policji wynika, że 14 procent zgłaszanych w mieście przestępstw dotyczy produktów firmy z Jabłuszkiem.

Od 1 stycznia do 2. września 2012 roku w Nowym Jorku zgłoszono 11,4 tysiąca przypadków kradzieży iGadżetów, co stanowi znaczną część 79 tysięcy wszystkich odnotowanych przestępstw. Przypadków chęci przywłaszczenia sobie iPhone’ów i iPadów było aż o 40 procent więcej niż w tym samym okresie w ubiegłym roku. Tymczasem ogólnie liczba zgłaszanych przestępstw wzrosła o 4 procent.

W statystyce uwzględniono siedem głównych rodzajów popełnionych przestępstw, w tym zabójstwo, gwałt i kradzież.

Rzecznik miejskiej policji Paul Browne powiedział, że funkcjonariusze wyciągają wnioski ze specyfiki popełnianych kradzieży. 2. września przeprowadzono nawet specjalną akcję pod sklepami Apple w mieście. Świeżo upieczeni nabywcy iPhone’ów 5 rejestrowali swoje dane i numery seryjne urządzeń, by w razie dojścia do kradzieży było wiadomo, do kogo smartfon powinien wrócić.

Browne dodaje: „Skupiamy się na prewencji i ściganiu kradzieży produktów Apple, ponieważ stanowią one magnes na przestępców i prowadzą do wzrostu liczby kradzieży z rozbojem, co wpływa na wzrost całkowitej liczby przestępstw”.

Dotychczas nie zgłoszono jednak ani jednej kradzieży iPhone’a 5. Ciekawe, jak długo taka sytuacji potrwa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)