10 technologii bojowych przyszłości

10 technologii bojowych przyszłości

10 technologii bojowych przyszłości
25.03.2010 16:52, aktualizacja: 25.03.2010 17:19

Einstein powiedział kiedyś "Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na kije i kamienie". Zanim jednak czwarta wojna światowa wybuchnie spróbujmy przewidzieć to czego nie potrafił Einstein - jak będą wyglądały wojny przyszłości?

Einstein powiedział kiedyś _ "Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na kije i kamienie" _. Zanim jednak czwarta wojna światowa wybuchnie spróbujmy przewidzieć to czego nie potrafił Einstein - jak będą wyglądały wojny przyszłości?

Genialnemu fizykowi chodziło oczywiście o wykorzystanie broni atomowej, czy jednak rzeczywiście któreś z państw posunie się do użycia tej śmiercionośnej broni? A może do tego czasu zaawansowane militarnie kraje, takie jak USA lub państwa zrzeszone w NATO będą dysponowały technologią, która pozwoli zneutralizować ewentualne głowice nuklearne?

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Na żadne z powyższych pytań nie jest łatwo udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ale być może jakąś wskazówką będą technologie bojowe, które są opracowywane na świecie. Pokazujemy dziesięć wynalazków, które naszym zdaniem mogą w przyszłości przechylić szalę zwycięstwa na jedną ze stron - prawdopodobnie Amerykanów lub NATO.

Znacie jeszcze jakieś inne nowoczesne bronie, które waszym zdaniem mogą odegrać dużą rolę w nadchodzących konfliktach? Opiszcie swoje przemyślenia i propozycje w komentarzach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (164)