10 najdziwniejszych konstrukcji z Lego

10 najdziwniejszych konstrukcji z Lego

10 najdziwniejszych konstrukcji z Lego
Źródło zdjęć: © CHIP
24.06.2011 13:12, aktualizacja: 17.08.2011 13:18

Chyba nie ryzykujemy zbyt wiele stwierdzeniem, że każdy miał taki okres w życiu, w którym nie było lepszej rozrywki niż klocki Lego. Zapewne wielu z Was pamięta również swoje najdziwniejsze i najbardziej oryginalne konstrukcje. Czy któraś z nich pasowałaby do poniższego zestawienia?

1. Maszyna do Pinballa

Obraz
© (fot. CHIP)

Stworzona przez dwóch holenderskich fanatyków LEGO - Gerrita Bronsvelda i Martijna Boogaartsa, ta w pełni funkcjonalna maszyna do pinballa składa się z ponad 20'00. klocków. Działający elektroniczny wyświetlacz, slot do wrzucania monet, 15 układów RCX Mindstorms - wybaczcie, ale na prawdę nie ma się do czego przyczepić...

2. Lego Klimatyzator? Czemu nie

Obraz
© (fot. CHIP)

Klimatyzator powstał zaledwie w dwa dni, które jego twórca Nathan spędził pocąc się na targach urządzeń klimatyzujących. Klocki lego to zaledwie sama obudowa konstrukcji, jednak bez dwóch zdań, zalicza się to do najdziwniejszych rzeczy jakie powstały kiedykolwiek z LEGO.

3. Maszyna różnicowa!

Obraz
© (fot. CHIP)

Czy tylko ja nie mogę wyjść z zachwytu? Maszyna różnicowa z klocków lego! Pierwszy koncept tej konstrukcji powstał 18. lat temu i był kolejnym krokiem, który zbliżył nas do ery komputerów. Oczywiście lego wersja maszyny różnicowej nie jest tak potężna i jest w stanie poradzić sobie raptem z wielomianami do trzeciego stopnia, ale i tak... wow, po prostu wow.

4. Maszyna do szycia

Obraz
© (fot. CHIP)

W pełni funkcjonalna, w dość ograniczonym tego słowa znaczeniu, maszyna do szycia. Jej konstruktorem jest Thomas Johnson. Nie mając zbyt dużego pojęcia o szyciu, po prostu zaproszę do obejrzenia tego filmy, na którym zademonstrowano jej działanie w pełni: link.

5. Fotograficzny aparat otworkowy

Obraz
© (fot. CHIP)

Autor tego projektu miał już wcześniejsze doświadczenie w budowaniu aparatów fotograficznych z klocków LEGO. Jego pierwszy projekt to konwersja starego Polaroida 95a, który dostał nowe body i kilka dodatkowych funkcji dzięki klockom lego. Powyższy otworkowy aparat nie jest już żadną przeróbką z seryjnego modelu, tylko pełnoprawną konstrukcją z klocków. Aż chciałoby się mieć takie 35-mm cudo.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Najlepszy odtwarzacz multimedialny dla Ciebie to..."

6. Klawesyn

Dwa lata poświęcone teorii, planom, szukaniu części i zmienianiu koncepcji. Autor instrumentu, Henry Lim, jest z pewnością cierpliwą osobą. Nie licząc strun, klawesyn zbudowany jest w całości z klocków. A dokładniej z ponad 100'00. części pochodzących od lego. Czy było warto? Posłuchajcie sami.

Obraz
© (fot. CHIP)

7. LEGO NES

Czy można wyobrazić sobie lepsze połączenie niż klocki Lego i NES? Biorąc pod uwagę, że obie zabawki szczyt swojej popularności osiągnęły w Polsce mniej więcej w tym samym czasie, chyba nie. Gdybym miał mieć takie cudo w domu, musiałbym zaopatrzyć się dodatkowo w plakaty z He-Manem, Super-Mario, G.I Joe, jakieś gadżety z Powrotu do Przyszłości i....

Obraz
© (fot. CHIP)

8. Han Solo zamrożony w karbonicie

Nathan Sawaya jest jeszcze większym fanem Gwiezdnych Wojen niż redaktorzy Chipa, a do tego może pochwalić się nie lada cierpliwością. Odtworzenie tej ozdoby, która miała zaszczyt stanąć w pałacu Jabby, zajęło 3 miesiące i pochłonęło ponad 10'00. klocków. Na jego miejscu zastąpiłbym swoje oryginalne drzwi od lodówki tym cudem.

Obraz
© (fot. CHIP)

9. Obudowa BrixPod do iPoda shuffle

Klasyka dla fanów marki Apple. Jest to oczywiście limitowana edycja, której ukazało się zaledwie 30. egzemplarzy. Obudowa jest w pełni funkcjonalna i zapewne pomogła wszystkim jej posiadaczom, odświeżyć nieco wygląd ich starego iPoda.

Obraz
© (fot. CHIP)

10. Volvo XC90

Obraz
© (fot. CHIP)

Ta replika w skali 1:1 została zbudowana przez zespół profesjonalnych konstruktorów LEGO, odpowiedzialnych za inne zapierające dech w piersiach konstrukcje, znajdujące się w kalifornijskim Legolandzie. Replika Volvo powstała z myślą o promocji bezpiecznej jazdy - ten konkretny model jest jednym z najbardziej bezpiecznych SUV'ów, dopuszczonych do ruchu w stanach. Szkoda, że nie jest napędzany oryginalnym silnikiem montowanym w prawdziwych XC90. Przy tej wadze byłby o wiele szybszy niż oryginał ;-)

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Najlepszy odtwarzacz multimedialny dla Ciebie to..."

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)