0.7 zgłoś się - Miranda z obsługą Gadu-Gadu

0.7 zgłoś się - Miranda z obsługą Gadu-Gadu

03.10.2007 12:30

Doczekaliśmy się wydania 0.7 popularnego komunikatora Miranda. Dlaczego to takie ważne? Otóż po raz pierwszy zaimplementowano w nim obsługę protokołu Gadu-Gadu. Już nie trzeba korzystać z wtyczek, aby rozmawiać ze znajomymi. Jeżeli masz dość reklam w najpopularniejszym polskim komunikatorze, to Miranda będzie rozsądną alternatywą.

Komunikator obsługuje domyślnie takie protokoły jak AIM, Gadu-Gadu, ICQ, IRC, Jabber, MSN i Yahoo. Program dostępny jest jako instalator w języku angielskim, ale na stronie Miranda.org, - http://www.miranda-im.org można pobrać polskie tłumaczenie do programu. Nie jest to konieczne, gdyż najważniejsze funkcje są logicznie umieszczone w rozbudowanym oknie konfiguracyjnym.

W nowym wydaniu dodano protokół GG do instalatora, poprawiono kodowanie Unicode, a wiadomości są przechowywane jako UTF-8. Wprowadzono również nowe zarządzanie ikonami, które pozwala jeszcze lepiej dostosować wygląd programu do własnych upodobań. W wersji 0.7 znalazło się szereg poprawek i udogodnień, o których można przeczytać tutaj - http://sourceforge.net/project/shownotes.php?release_id=543580.

Pobierz plik instalacyjny - http://www.idg.pl/ftp/pc_15840/miranda.im.0.7.0.html, zgodny z Unicode.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)