15 telefonów jutra
Dziwactwo znane jako O2 Mobile Phone powstało na wzór modeli cząsteczek tlenu. Projektantem tego urządzenia było Tjep Design.
Wróć do artykułuWróć do artykułu
Ciało telefonem
Koncepcja po lewej zmienia dłoń lub ramię użytkownika w telefon. Specjalne urządzenie podczepiane do ciała wyświetla na skórze interfejs telefonu. Środkowe rozwiązanie nazywane jest cyfrowymi tatuażami (Digital Tattoo). Urządzenie to jest wszczepione w przedramię użytkownika i zasilanie obiegiem jego krwi. Z kolei telefon po prawej stronie stawia na wygodę.
Wróć do artykułuWróć do artykułu
Radia
Radia to koncept bardzo nietypowy. Telefon ten jest płaski i okrągły. Bez wątpienia można nim zaimponować znajomym, być może sprawdza się jako urządzenie do dzwonienia, jednak ciężko sobie wyobrazić przeglądanie sieci lub pisanie SMS-ów za jego pomocą.
Wróć do artykułuWróć do artykułu
Telefon kamyczek
Ten koncept należy do Fujitsu i jest określany mianem "Pebble Phone". Przesuwając jeden z elementów po różnych częściach telefonu uruchamia się w nim różne ekrany, w tym klawiaturę numeryczną, odtwarzacz multimedialny czy przeglądarkę internetową.
Wróć do artykułuWróć do artykułu
Telefon z projektorem i drukarką
Ten koncept oferuje prawdziwą wielozadaniowość. Jest to telefon, kontroler do gier, drukarka zdjęć i projektor w jednym urządzeniu.
Wróć do artykułuWróć do artykułu
Telefon okno
Koncept telefonu Window Phone, stworzony przez designera Seunghana Songa, wciąż wskazuje pogodę przez interfejs. Krople, które widać "na" szkle, gdy pada deszcz albo czysty wyświetlacz, gdy jest słonecznie - wygląda to bardzo oryginalnie.
Wróć do artykułuWróć do artykułu
Seabird
Ptak Morski został zaprojektowany dla Mozilla Labs Concept Series przez Billy'ego May'a. Pomysł jest pełen zaskakujących rozwiązań: ogromny wyświetlacz w telefonie, którego kształt nie przypomina płaskich jak deska obecnie smartfonów, dwa pikoprojektory wyświetlające w razie potrzeby rozkładaną klawiaturę oraz ekran, bezprzewodowe ładowanie akumulatora czy w końcu wbudowana słuchawka Bluetooth, która nie jest tylko słuchawką.
Wróć do artykułuWróć do artykułu
Nokia Morph
Projektem Morph Nokia chciała udowodnić, że przyszłość przenośnej elektroniki związana jest z nanotechnologią. Wykonano ją z przeźroczystych i elastycznych materiałów. Urządzenie samo się czyści i posiada czujniki, które pozwolą mu uczyć się od otoczenia.
Wróć do artykułuWróć do artykułu
Telefon wąż
Idea telefonu okręcanego wokół nadgarstka wydaje się iść w ciekawym kierunku. Ze smartfonów korzystamy do coraz większej liczby czynności, nierzadko jego trzymanie jest uciążliwe i niewygodne. Taki "telefon wąż" pozwalałby korzystać z dobrodziejstw urządzenia, a przy tym dysponować wolnymi rękoma.
Wróć do artykułuWróć do artykułu
Szklany telefon
W szklanych urządzeniach jest coś takiego, co pociąga wielu ludzi. Wiele projektów powstaje właśnie z takimi ekranami. Jednym z nich jest ten prezentowany przez Yanko Design. Trzeba przyznać, że wygląda to niesamowicie, ale czy takie rozwiązanie byłoby praktyczne?
Wróć do artykułuWróć do artykułu
Telefon Kyocera Kinetic OLED
Zasilany energią kinetyczną koncept-telefon Kyocera rozwija się z przypominającego portfel, kieszonkowego urządzenia do panoramicznego wyświetlacza OLED. Projekt posiada klawiaturę, która jest odsuwana, gdy nie jest potrzebna.
Wróć do artykułuWróć do artykułu
F-Circle
F-Circle to telefon zaprojektowany przez Yuji Ito. Został stworzony przez Fujitsu i pojawił się podczas targów CEATAC Japan w 2009 roku. Urządzenie wygląda ciekawie, ale jego użyteczność pozostaje pod ogromnym znakiem zapytania.
Wróć do artykułuWróć do artykułu
Komórka Iron Mana
Ten sporych rozmiarów ubierany telefon posiada mnóstwo przycisków, w tym d-pad, spust aparatu i klawisze numeryczne, a także dużą powierzchnię wyświetlacza. Telefon nazywa się "Kora Bracelet Phone" i został stworzony przez Fujitsu.
Wróć do artykułuWróć do artykułu
Krążek hokejowy
Projektantem tego konceptu jest Jamie Lawrence. Urządzenie jest dedykowane ludziom, którzy z telefonu głównie chcą dzwonić, ale chcieliby mieć model wyróżniający się spośród reszty. Telefon można rozsunąć uzyskując dostęp do małego dotykowego wyświetlacza.
Wróć do artykułuWróć do artykułu
Telefon pop-out
Bend in Touch to telefon zaprojektowany przez Andy'ego Kurovetsa. Wewnątrz tego "dotykowca" ukryto drugi wyświetlacz, który można wysunąć niemal podwajając powierzchnię ekranu. Na każdym z wyświetlaczy można by wyświetlić zupełnie inne treści lub wykorzystać je jako jeden większy. Z urządzenia również można wysunąć ukrytą kamerę i lampę błyskową.
Wróć do artykułuWróć do artykułu