Zobacz, gdzie zimują polskie bociany

Zobacz, gdzie zimują polskie bociany
Źródło zdjęć: © http://ptaki-silesiana.pl
Bolesław Breczko

27.02.2019 16:15

Wiesz gdzie leżą "ciepłe kraje", do których odlatują polskie boćki? Dzięki stronie ptaki-silesiana możesz dokładnie prześledzić trasy migracyjne polskich orłów, mew, bocianów, a także jednej czapli.

Kreta, Turcja, Etiopia, Tanzania czy Bostwana. To tylko niektóre z krajów, do których latają na zimę ptaki z Polski. Ich trasy można obserwować na stronie ptaki-silesiana.

Stowarzyszenie Ptaki Silesiana zaczipowało i śledzi na bieżąco ponad 20 ptaków, m.in. orłów i bocianów. Na udostępnionej przez stowarzyszenie stronie można zobaczyć trasy poszczegółnych ptaków z datami, kiedy "logowały się" w nowych krajach.

Obraz
© ptaki-silesiana

Stowarzyszenie Ptaki Silesiana chce w ten sposób zainspirować do czynnego udziału w obserwacji naszego otoczenia.

Wprowadzając tę stronę internetową w życie, liczymy na szeroki udział wszystkich tych, którym natura i jej ochrona jej zasobów nie jest obojętna - czytamy na stronie ptaki-silesiana. - Wasza aktywność, będzie na bieżąco prezentowana na łamach nasze strony. Liczymy na szerokie poparcie naszej propozycji, tak by wspólnie stworzyć obraz aktualnego stanu naszego otoczenia. Do programu włączymy pospolite gatunki fauny, tak by udział w naszej "zabawie" mógł być możliwie szeroki. Gatunki fauny, które będziemy chcieli monitorować, będą tymi wskaźnikowymi dla jakości środowiska. W tym zakresie będziemy starali się finansować, popierać, a nawet prowadzić prace badawcze w tym zakresie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)