Zobacz aerozol, który każdą powierzchnię może zmienić w panel dotykowy

Zobacz aerozol, który każdą powierzchnię może zmienić w panel dotykowy

Zobacz aerozol, który każdą powierzchnię może zmienić w panel dotykowy
Źródło zdjęć: © Youtube.com
10.05.2017 17:28, aktualizacja: 14.05.2017 15:08

Naukowiec z Carnegie Mellon University w Pensylwanii zaprezentował odkrycie, które może zmienić sposób, w jaki korzystamy z urządzeń elektronicznych. Dzięki stworzonemu przez niego sprejowi, każdą powierzchnię można zmienić w panel dotykowy.

Sposób działania robi wrażenie. Aerozol rozpylany jest na różnego rodzaju materiały. Może być to być powierzchnia biurka, która posłuży za panel dotykowy służący do rysowania lub obsługi kursora na komputerze. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby na gitarze elektrycznej stworzyć w ten sposób suwak regulujący głośność. Twórca chwali się, że rozwiązanie będzie działać niezależnie od tego, czy jest to duża, czy niewielka powierzchnia. Nie ma też znaczenia, czy jest płaska, czy nieregularna.

Zaprezentowana mapa USA czy model mózgu mogą służyć jako reagujące na dotyk pomoce naukowe. Pokazano także kilka przykładów obsługi komputera, dzięki wykorzystaniu powierzchni znajdującej dookoła niego. Np. uruchamianie konkretnych aplikacji, poprzez dotknięcie obszarów biurka pokrytych substancją. W podobny sposób możemy też włączać lub wyłączać światło w pomieszczeniach.

Rozwiązanie może znaleźć szerokie zastosowanie zarówno w zaawansowanych systemach, jak i bardzo prostych sprawach życia codziennego.

Źródło artykułu:WP Moto
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)