Znowu zgubiłeś skarpetki w pralce? Wiemy, jak rozwiązać twój problem

Znowu zgubiłeś skarpetki w pralce? Wiemy, jak rozwiązać twój problem

Znowu zgubiłeś skarpetki w pralce? Wiemy, jak rozwiązać twój problem
Źródło zdjęć: © Fotolia | Sandor Jackal
22.03.2016 17:35

Ten problem chyba nikomu nie jest obcy. Do prania wrzucamy skarpetki do pary, a tuż po zakończeniu prania, nagle okazuje się, że brakuje jednej z nich. Tym razem postanowiliśmy rozwiązać tajemnicę znikających skarpetek w urządzeniu. Zatem, gdzie należy ich szukać. My już wiemy!

Okazuje się, że w praniu giną nam nie tylko skarpetki, ale również i majtki czy krawaty. Rozzłoszczeni mężowie denerwują się, że mają zdekompletowaną garderobę, a kobiety nie mogą spać po nocach i próbują rozwiązać zagadkę, która spędza im sen z powiek. Czyżby to złośliwość przedmiotów martwych? Okazuje się, że nie do końca.

"Pożeranie" bielizny przez pralki jest dość częstym problemem. W tym przypadku sprawcą jest nieszczelna uszczelka oddzielająca metalowy wirujący bęben od wypełniającego się wodą zbiornika, w którym następuje pranie. Jeśli uszczelka wyrobi się, to wtedy mogą do niej wpadać drobne rzeczy. Oczywiście, jeśli czujemy się na siłach i nie chcemy od razu wzywać fachowca, to możemy sami wymienić kołnierz od pralki. Jak to zrobić? Poniżej znajdziecie instrukcję krok po kroku.

Fartuch zwany inaczej kołnierzem lub po prostu uszczelką to szeroki, gumowy pierścień uszczelniający połączenie pomiędzy komorą bębna a oknem wsadu. Kołnierz zapobiega przedostawaniu się wody przez szczeliny między klapą a obudową oraz chroni ubrania przed wkręceniem się przez krawędź bębna.

Obraz
© Znikające skarpetki w pralce (fot. youtube.com_steven windsor)

Wymiana fartucha

Aby wymienić fartuch na nowy, potrzebne nam będą podstawowe narzędzia: płaski śrubokręt oraz śrubokręt krzyżakowy. W pierwszej kolejności - za pomocą tego pierwszego - podważamy i zdejmujemy sprężynę zabezpieczającą wraz z obręczą. Następnie wpychamy fartuch do komory pralki i demontujemy front obudowy. W kolejnym kroku zdejmujemy drugą sprężynę zabezpieczającą oraz obręcz. Później pozostaje nam tylko wyjąć zniszczoną uszczelkę. Na koniec nakładamy nowy kołnierz na bęben pralki, a następnie sprężynę zabezpieczającą. Pamiętajmy, że na kołnierzu znajdują się trzy otwory odpływowe, które koniecznie muszą być skierowane pionowo w dół. Jest to bardzo ważne, aby woda mogła przez nie wypływać. W kolejnym kroku nasuwamy krawędzie kołnierza na obudowę pralki i zakładamy obręcz ze sprężyną. Pamiętajmy, że sprężyna jest twardszym materiałem niż guma, dlatego powinniśmy ją zakładać bardzo ostrożnie, tak żeby nie porwać nowej uszczelki. Po zakończeniu wymiany przeprowadzamy testowe pranie i upewniamy się, że nie ma
przecieków.

Proste rozwiązanie

Aby zapobiec dalszemu pożerania bielizny przez pralkę, warto umieszczać je w specjalnych siateczkowych woreczkach do prania, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że wyjmiemy z urządzenia całą bieliznę.

_ Źródło: wikihow / lifewithlevi / sampotrafie _
ag

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)