ZnanyLekarz.pl chce ułatwić obsługę placówek medycznych. Serwis przejął platformę TuoTempo

ZnanyLekarz.pl chce ułatwić obsługę placówek medycznych. Serwis przejął platformę TuoTempo

ZnanyLekarz.pl chce ułatwić obsługę placówek medycznych. Serwis przejął platformę TuoTempo
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
29.10.2019 12:13, aktualizacja: 29.10.2019 12:55

Polski startup DocPlanner, właściciel serwisu ZnanyLekarz.pl przejął TuoTempo - włoskiego producenta oprogramowania dla placówek medycznych i szpitali. - Jednoczymy siły po to, by wspierać i digitalizować służbę zdrowia - mówi dyrektor serwisu.

ZnanyLekarz.pl, na świecie popularny jako DocPlanner, to serwis kontaktujący ze sobą lekarzy i pacjentów. Dzięki platformie, użytkownicy mogą umawiać się na wizyty lekarskie w prywatnych placówkach służby zdrowia bez wychodzenia z domu. Polski startup jest jednym z wiodących na świecie serwisów do umawiania wizyt lekarskich online. Swoją potęgę zbudował m.in. przejmując kilka lat temu włoskiego konkurenta - Doctoralię. Teraz do platformy dołączyła kolejna firma.

Polski startup DocPlanner ogłosił przejęcie włoskiej platformy TuoTempo. Firma zapewnia wielofunkcyjny CRM (Customer Relationship Management, czyli zarządzanie relacjami z klientem) adresowany do dużych placówek medycznych.

Do tej pory DocPlanner koncentrował się na świadczeniu rozwiązań systemowych dla mniejszych podmiotów medycznych - placówki od 2 do 20 lekarzy oraz lekarze indywidualni. Po przejęciu TuoTempo, serwis rozszerzy ofertę dla największych dostawców usług medycznych inwestując kapitał oraz doświadczenie w sprzedaży.

- To dla nas kluczowe przejęcie będące jednocześnie dużym wyzwaniem. Cieszymy się, że możemy powitać Donatello Bianco i silny zespół z TuoTempo w naszej DocPannerowej rodzinie. Jednoczymy siły po to, by wspierać i digitalizować służbę zdrowia oraz poprawiać doświadczenia pacjentów w kolejnym, bardzo ważnym dla nas segmencie - placówek medycznych - komentuje Piotr Radecki, dyrektor zarządzający w ZnanyLekarz.pl.

DocPalnner wyjaśnia, że przejęty system integruje się z oprogramowaniami w placówkach medycznych i szpitalach umożliwiając automatyzację i usprawnienie ich pracy. Pacjenci mogą korzystać z interaktywnych usług cyfrowych, m.in. aplikacji mobilnej, poprzez którą sprawdzą swoje wyniki badań oraz historię leczenia. TuoTempo ma sprawiać, że relacje między placówkami medycznymi a pacjentami będą prostsze, co zmniejszy koszty zarządzania i spowoduje większe zadowolenie pacjentów.

Wartość transakcji pozostaje tajemnicą.

Grupę DocPlanner odwiedza miesięcznie 30 mln pacjentów. W każdym miesiącu umawianych jest 1,5 mln wizyt. W bazie danych znajduje się ponad 2 mln lekarzy i pracowników służby zdrowia z 15 krajów. Startup powstał w 2012 roku. Obecnie zatrudnia 1300 osób i posiada biura w Warszawie, Barcelonie, Stambule, Rzymie, Meksyku, Kurytybie, Santiago oraz Bolonii. Udziałowcami w spółce są m.in. fundusze Point Nine Capital, Goldman Sachs Private Capital i One Peak Partners. Firma od inwestorów zebrała łącznie 130 mln euro

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)