Znamy cenę i możliwości tanich, ale zaawansowanych fotograficznie smartfonów LG

Znamy cenę i możliwości tanich, ale zaawansowanych fotograficznie smartfonów LG

Znamy cenę i możliwości tanich, ale zaawansowanych fotograficznie smartfonów LG
Źródło zdjęć: © Wirtualna Polska
14.01.2016 10:35, aktualizacja: 14.01.2016 11:39

Tuż przed CES 2016 poznaliśmy nową linię budżetowych, atrakcyjnych cenowo smartfonów LG, reprezentowaną przez dwa modele: K10 i K7. A mniej oficjalnie - przez trzy. Czas na sprawdzenie jak sprawuje się aparat w modelu K10 (który ma być najlepszą konstrukcją w tej kategorii cenowej), ile producent życzy sobie za tego smartfona i do kogo kierowana jest nowa seria.

Smartfony LG K to nowa seria urządzeń tej firmy, zastępująca niejako serię L. Model K10 wyposażono w dwa aparaty z matrycami o rozdzielczościach 13 mln pikseli (z tyłu) i 8 mln pikseli (z przodu). LG twierdzi nawet, że to najbardziej zaawansowany fotograficznie smartfon w swojej kategorii (cenowej oczywiście).

Obraz
© (fot. Wirtualna Polska)

To samo nastawienie na twórczość, fotografowanie, widać zresztą na filmiku promującym oba modele: K10 i K7. Ale widać też na nim coś jeszcze: w ostatnich sekundach zaprezentowane są nie tylko te dwa smartfony, ale stoi obok nich jeszcze trzeci, najmniejszy model - K4.

Wiemy zatem jak wygląda i wiemy, że będzie wyposażony w ekran mniejszy niż 5 cali (4,5 -4,7 cala?), bo 5-calowy wyświetlacz znajduje się na pokładzie modelu K7. I wiemy jeszcze jedno - to na pewno będzie najtańszy smartfon LG.

Inna sprawa, że nie wiemy, co to dokładnie oznacza, ale możemy sobie to trochę wyobrazić. Topowy model tej serii, czyli K10, wyposażony w ekran HD o przekątnej 5,3 cala, 4-rdzeniowy procesor i 2 GB pamięci RAM (w najlepszym wariancie) kosztuje w Korei Południowej 166 dolarów (ok. 664 złotych). Porównując do innych telefonów z tej półki cenowej, aparat K10 z pewnością jest godny uwagi i jesteśmy w stanie wierzyć, że producent nie rzuca słów na wiatr i prawdopodobnie może to rzeczywiście być najlepszy aparat w tej cenie. K4 będzie z pewnością jeszcze dużo tańszy. Ewidentnie LG stara się jeszcze mocniej trafiać do każdego typu konsumenta.

Niecałe 70. złotych to bardzo atrakcyjna propozycja jak na takie parametry techniczne. Podczas targów CES 106 sprawdziliśmy, czy zachwalany przez producenta aparat rzeczywiście - zgodnie z obietnicami - może cieszyć się tytułem najlepszego w tej kategorii cenowej. Po pierwsze, K10 nie posiada trybu manualnego (co nie powinno nikogo dziwić). Mamy wrażenie, że mimo w miarę dobrego oświetlenia zdjęcia wychodzą przeciętnie, jednak ciężko to jednoznacznie ocenić po krótkiej "zabawie" na hali wystawowej. Poprawne zdjęcia przy powiększeniu tracą detale. Im bliżej znajduje się fotografowany obiekt tym lepiej wychodzi zdjęcie. Autofocus działa bardzo dobrze, ale należy stabilnie trzymać smartfona w dłoni. Aparat do selfie sprawuje się znakomicie - w tej kwestii nie można wiele złego zarzucić konstrukcji. Zweryfikujemy jeszcze te informacje, kiedy tylko sprzęt trafi do testów. Pamiętajmy, że mowa tu o słuchawce za niecałe 700 zł (na rynku koreańskim - polska cena zostanie potwierdzona po zakończeniu rozmów z
operatorami).

Obraz
© (fot. Wirtualna Polska)

Na uwagę zasługuje design urządzenia. Mamy tu do czynienia ze szkłem 2,5. Arch Glass i oczywiście brakiem jakichkolwiek przycisków po bokach urządzenia. W zamian otrzymujemy tzw. Rear Key, czyli przyciski głośności (skrótów) i zasilania umiejscowione z tyłu obudowy. Wyświetlacz o przekątnej 5.3 cala będzie prezentować treści o rozdzielczości HD (spodziewalibyśmy się FullHD, o czym pisaliśmy w pierwszej publikacji na temat K10, jednak wówczas nie była jeszcze znana cena), która byłaby idealna dla tego rozmiaru ekranu, ale - jak zapowiada producent - mają to być telefony przystępne cenowo, więc nie ma co liczyć na fajerwerki w każdym detalu.

Obraz
© (fot. Wirtualna Polska)

Etui dla K1. znacząco odbiega od stylistyki, którą LG kontynuowało w serii smartfonów G. Mamy tu do czynienia z przezroczystym paskiem biegnącym wzdłuż prawej krawędzi. Funkcjonalność okładki można zobaczyć na znajdującym się wyżej filmie promocyjnym - odebrać lub odrzucić połączenie możemy bez otwierania covera. Pasek wyświetla najważniejsze powiadomienia, godzinę itp.

_ SŁK / JB / chip _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)