Zmiana czasu na zimowy… jeszcze nie w ten weekend. Zobacz, kiedy przestawimy zegarki

Zmiana czasu na zimowy… jeszcze nie w ten weekend. Zobacz, kiedy przestawimy zegarki
Źródło zdjęć: © Pixabay.com | public domain
Adam Bednarek

18.10.2019 11:00, aktual.: 18.10.2019 11:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zaczęła się jesień - nie tylko kalendarzowa, o czym świadczyć może pogoda za oknem. Wraz z nową porą roku pojawia się pytanie: kiedy trzeba przestawić zegarki. Podpowiadamy.

Spokojnie, jeszcze nie teraz. Zmiana z czasu letniego na zimowy nastąpi w ostatni weekend października. W nocy z soboty 26 na niedzielę 27 października 2019 r. przesuniemy wskazówki z godziny 3:00 na 2:00.

Zmiana czasu na zimowy. Po raz ostatni?

Najbliższa zmiana czasu dla wielu będzie przygnębiająca. Dla Polaków czas letni to ulubiony okres. Z badań CBOS na zlecenie MPiT wynika, że 80 proc. ankietowanych domagających się zniesienia zmiany czasu uważa, że powinniśmy zostać przy czasie letnim. Na stałe.

Wiele wskazuje na to, że właśnie tak się stanie. W marcu br. unijni parlamentarzyści zdecydowali, że ostatnia zmiana czasu w Europie odbędzie się najpóźniej w październiku 2021 r. Większość państw Unii planuje zostać przy czasie letnim. Polska - jak zaznaczał w rozmowie z money.pl Ryszard Czarnecki, europarlamentarzysta PiS - także jest w tym gronie.

Zmiana czasu na zimowy korzystna dla organizmu

Chociaż Polacy wolą czas letni, to "naturalnym" jest dla nas czas zimowy - mówił w rozmowie z PAP dr n.med. Michał Skalski z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)