Zmartframe: Zamień swój stary monitor w tablet z Androidem

Zmartframe: Zamień swój stary monitor w tablet z Androidem

Zmartframe: Zamień swój stary monitor w tablet z Androidem
Źródło zdjęć: © chip.pl
29.07.2014 09:41, aktualizacja: 29.07.2014 16:17

Jeśli marzysz o dużym tablecie, lecz cena takiego urządzenia przekracza znacznie Twoje możliwości finansowe warto przeanalizować zakup tego gadżetu.

Zmartframe to specjalna ramka, którą nakładamy na monitor o proporcjach 16:9 i przekątnej 19, 22 lub 24 cale, by móc się cieszyć obsługą gestów. W ten sposób nasz sprzęt zyskuje dwupunktowy multitouch (dokładność rzędu 2 mm, opóźnienie - 8 milisekund), który wystarczy do najczęściej używanych zastosowań w ekranach dotykowych. Urządzenie wystarczy podłączyć pod USB do komputera i dokonać jednorazowej kalibracji.

To jednak nie wszystko. Zmartframe może bowiem pracować niezależnie od komputera. Jeśli podłączymy ramkę do monitora za pomocą kabla HDMI, będziemy mogli wykorzystać go jako tablet! Co prawda bez zewnętrznego zasilania się wtedy nie obejdzie, lecz tablety o takich przekątnych zazwyczaj i tak spoczywają w jednym miejscu. Zmarframe działa na Androidzie 4.2 i posiada dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1,2 GHz, 1 GB RAM-u, 8 GB pamięci wewnętrznej, moduł WiFi i 2 gniazda USB.

W zależności od wybranej przekątnej Zmarframe kosztuje od 160 do 300 dolarów. Aktualnie trwa zbiórka na portalu Indiegogo. Jeśli zakończy się ona sukcesem, pierwsze urządzenia trafią do klientów w październiku tego roku.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Mark Zuckerberg jest już bogatszy od założycieli Google

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)