Zlośliwy kod na witrynie z biletami na Euro 2008

Zlośliwy kod na witrynie z biletami na Euro 2008

Zlośliwy kod na witrynie z biletami na Euro 2008
Źródło zdjęć: © UEFA
27.03.2008 18:00, aktualizacja: 28.03.2008 09:42

Na jednej z witryn odsprzedającymi bilety na Euro 2008 wykryto złośliwy kod. Za jego pomocą cyberprzestępcy atakowali internautów interesujących się mistrzostwami Europy w piłce nożnej.

Problem wykryli specjaliści z firmy Sophos. Niestety, nie ujawniono ani nazwy witryny, ani sposobu, w jaki złośliwy kod szkodził internautom.

Wiadomo tylko, że chodzi o firmę zajmującą się odsprzedażą biletów online. W rankingu Google jej witryna znajduje się na wysokim miejscu - oraz jest obecna w linkach sponsorowanych - co może oznaczać, że narażona była stosunkowo duża liczba osób.

Ukryty na stronie kod powodował ponoć szereg ataków inicjowanych z innego serwera WWW. Prawdopodobnie ostatecznym celem cyberprzestępców było ominięcie zabezpieczeń, instalacja konia trojańskiego na komputerze nieświadomego internauty oraz kradzież cennych danych - http://www.pcworld.pl/artykuly/57127.html, w tym numerów kart kredytowych.

Dodatkowe informacje: "Hackers attack Euro 2008 ticket website - http://www.vnunet.com/vnunet/news/2212892/hackers-attack-football-ticket" ( w języku angielskim )

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)