Zimowe gogle z wbudowaną kamerą cyfrową

Zimowe gogle z wbudowaną kamerą cyfrową

Zimowe gogle z wbudowaną kamerą cyfrową
Źródło zdjęć: © liquidimageco
03.01.2010 00:51, aktualizacja: 04.01.2010 10:36

Firma Liquid Image znana głównie z produkcji podwodnych masek z wbudowanymi kamerami wideo zapowiedziała poszerzenie swojej oferty o gogle z serii Summit – model 335, przeznaczone dla miłośników...

Firma Liquid Image znana głównie z produkcji podwodnych masek z wbudowanymi kamerami zapowiedziała poszerzenie swojej oferty o gogle z serii Summit - model 335, przeznaczone dla miłośników sportów zimowych. Nowość będzie wyposażona w kamerę cyfrową o rozdzielczości 5 Mpix i zostanie zaprezentowana już niebawem - na międzynarodowych targach elektroniki użytkowej Consumer Electronics Show, które odbędą się w Las Vegas w dniach 7-10 stycznia 2010.

Nowe gogle Liquid Image mają być przystosowane do warunków panujących podczas jazdy na nartach, snowboardzie, skuterze śnieżnym czy zjeżdżania na sankach. Posiadają wbudowaną kamerę cyfrową o rozdzielczości 5 Mpix (256. x 1920 pikseli) z szerokokątnym obiektywem. Pozwoli ona na wygodne robienie zdjęć, a także nagrywanie filmów (wraz z dźwiękiem) w rozdzielczości 720 x 480 pikseli przy 30 klatkach na sekundę. Z prawej strony gogli zostały umiejscowione dwa duże przyciski - jeden umożliwia włączenie/wyłączenie/zmianę trybu pracy kamery, a drugi wyzwolenie migawki. Dodatkowo w ich wnętrzu znajdują się diody LED informujące o bieżącym trybie pracy. Producent zapewnia, że całość jest bardzo łatwa w obsłudze, nawet bez zdejmowania zimowych rękawic.

Gogle zostały wyposażone 1. MB wbudowanej pamięci NAND Flash, którą możemy rozszerzyć za pomocą karty SD/SDHC nawet do 16 GB. Wymiana danych z komputerem odbywa się poprzez interfejs USB. Litowo-jonowa bateria zapewni możliwość wykonania do 2200 zdjęć lub nagrania około 140 minut materiału wideo.

Niestety gogle z wbudowaną kamerą od Liquid Image trafią na rynek dopiero latem tego roku. Ich cena wyniesie 14. dolarów.

Zobacz inne narciarskie gadżety w serwisie narty.wp.pl oraz sprawdź co jest modne w tym sezonie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)