Zewnętrzny dysk WD o pojemności 6 TB dla komputerów Mac

Zewnętrzny dysk WD o pojemności 6 TB dla komputerów Mac
Źródło zdjęć: © WD

18.03.2011 12:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Western Digital wprowadził na rynek dwudyskowy system pamięci masowej My Book Studio Edition II o pojemności 6 TB. Pojemność nowego modelu jest większa o 33 proc. w porównaniu do poprzedniego produktu, ale jego wymiary pozostały niezmienione

Urządzenie zostało wyposażone w cztery interfejsy - eSATA, FireWire 800. FireWire 400 i USB 2.0. Połączenie szybkich interfejsów eSATA i FireWire 800 wraz z konfiguracjami RAID zapewni użytkownikom szybkość niezbędną do edytowania materiałów wideo, renderowania złożonych obiektów 3D i efektów specjalnych, oraz zapisywania i kopiowania dużej ilości danych.

Obraz
© (fot. WD)

Wewnątrz obudowy umieszczono nienagrzewające się, ekologiczne dyski WD z technologią WD GreenPower, które zużywają ok. 1/3 mniej mocy od standardowych dwunapędowych zewnętrznych pamięci masowych, a ich konstrukcja chłodzenia wraz z trybem oszczędzania energii, która nie wykorzystuje wentylatora, umożliwia cichą pracę. Do urządzenia dołączono również automatyczne oprogramowanie do tworzenia ciągłych kopii zapasowych. My Book Studio Edition II oferuje również możliwość serwisowania przez użytkownika; tj. otwarcia obudowy i wymiany napędu umieszczonego wewnątrz oraz posiada wskaźnik pojemności informujący o ilości pozostałej wolnej przestrzeni w urządzeniu.

Dwudyskowe systemy pamięci masowej My Book Studio Edition II są dostępne w sugerowanej cenie detalicznej 1599 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)