Zenwalk 5.0 - system dla starszych maszyn

Zenwalk 5.0 - system dla starszych maszyn
Źródło zdjęć: © IDG

22.01.2008 08:33, aktual.: 22.01.2008 10:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

System Zenwalk Linux osiągnął wersję 5.0. Jest to pierwsza edycja dystrybucji, która korzysta z komponentów Freedesktop Hardware Abstraction Layer.

Zenwalk to funkcjonalna dystrybucja GNU/Linux w postaci LiveCD. Mimo, iż projekt nie posiada charakterystyczmej cechy, to zdobywa coraz większą popularność dzięki dobrze dobranemu oprogramowaniu i regularnym aktualizacjom. Twórcy zadbali, aby funkcje oprogramowania nie dublowały się. Ponadto jest to dystrybucja przeznaczona dla słabszych maszyn. Pracuje bez przeszkód na komputerach klasy Pentium III z 128 MB pamięci RAM.

Zenwalk 5.0 został wyposażony w jądro w wersji 2.6.23.12, X.org 7.3 oraz środowisko graficzne XFCE 4.4.2. Nareszcie do dystrybucji wprowadzono komponenty systemu obsługi sprzętu HAL, który znacznie poszerza możliwości zarządzania zarówno urządzeniami wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi. Ponadto pojawiło się nowe narzędzie LSHW, które zbiera wszystkie dostępne informacje o sprzęcie podłączonym do komputera. Nie można również zapomnieć o zmodyfikowanej szacie graficznej.

Więcej informacji można odnaleźć na stronie producenta - http://www.zenwalk.org/.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)