Zbudował robota wyglądającego jak Scarlet Johansson

Zbudował robota wyglądającego jak Scarlet Johansson

Zbudował robota wyglądającego jak Scarlet Johansson
Źródło zdjęć: © chip.pl
03.04.2016 12:28, aktualizacja: 03.04.2016 12:58

Ricky Ma z zawodu jest projektantem i grafikiem, a z zamiłowania fanem robotów i kreskówek. I właśnie realizuje swoje dziecięce marzenie.

Tym marzeniem, które zajęło mu już 1,5 roku pracy, jest zbudowanie własnego robota humanoidalnego. 42-letni Ricky zdecydował, że będzie to robot naśladujący kształty kobiecego ciała, a bardziej konkretnie - pewnej znanej amerykańskiej aktorki.

Oficjalnie jednak robot nosi niezbyt oryginalne imię Mark 1 i reaguje na zwykłe polecenia głosowe wydawane do mikrofonu. Trzeba przy tym przyznać, że zakres jego możliwości jest całkiem spory: potrafi ruszać głową, rękami, nogami, a nawet palcami, zaś najbardziej imponująca wydaje się mimika twarzy. Jak zobaczycie na filmie, Mark 1 potrafi uśmiechnąć się, słysząc komplement na temat swojej urody, całkiem jak... znana hollywoodzka aktorka. Umie również mówić.

Szkielet robota wykonany został oczywiście na drukarce 3D, natomiast skóra wykonana jest z silikonu. Wewnątrz klatki piersiowej znalazło się miejsce na wiele zaawansowanych mechanizmów i części elektronicznych, jednak - jak podkreśla projektant - aż około 70 procent robota zostało wykonane za pomocą drukarki 3D.

Efekt? Oceńcie sami:

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Pierwszy taki dysk w historii

jb

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)