Zatwierdzono specyfikację Bluetooth 2.1+EDR

Zatwierdzono specyfikację Bluetooth 2.1+EDR

10.08.2007 14:51

Bluetooth jest nazwą znaną każdemu Kowalskiemu. Dla wielu jest on jedną z funkcji warunkujących zakup danego telefonu. Rewolucyjna technologia jest ciągle rozwijana, a oto, co niesie jej najnowsza specyfikacja.

_ SIG _, grupa definiująca standardy łącz transmisji danych, zaakceptowała specyfikację _ Bluetooth 2.1+EDR _. Czym różni się nowy standard od stosowanego 2.0? Wbrew pozorom, niewielka zmiana numeracji niesie za sobą szereg pozytywnych zmian dla użytkownika.

Niektóre słuchawki, czy telefony, będą mogły być parowane automatycznie bez podawania dodatkowego kodu autoryzacji. Wszystko dzięki technologii

Zmniejszono do minimum ilość danych wymaganych dla utrzymania połączenia, odbije się to pozytywnie na czasie pracy bezprzewodowych myszek, czy klawiatur, korzystających z tej technologii transmisji. Według analiz, czas pracy urządzeń niekorzystających z ciągłej transmisji danych wydłuży się tym samym od 3 do 10 razy, względem aktualnych.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa połączeń utrzymywanych w trybie ciągłym, w specyfikacji standardu pojawiło się określenie "jednego dnia Bluetooth" (_ OBD _). Określenie to mówi o automatycznym przypisywaniu nowego klucza zabezpieczeń dla istniejącego połączenia, po 23,3 godzinach pracy, czyli po nieco skróconym "jednym dniu Bluetooth".

Fakt, że nowy standard jest w pełni zgodny z poprzednikami, zapewnia szybkie jego wprowadzenie do nowych telefonów, komputerów i akcesoriów bezprzewodowych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)