Zatrzymano podejrzanego o kradzież danych z kart bankomatowych

Zatrzymano podejrzanego o kradzież danych z kart bankomatowych
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

08.10.2012 14:19, aktual.: 08.10.2012 16:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Krakowscy policjanci na gorącym uczynku zatrzymali 37-letniego Bułgara, który
z bankomatu na os. Kurdwanów zdejmował urządzenie do skanowania danych - poinformowała w poniedziałek PAP Katarzyna Cisło z biura prasowego małopolskiej policji.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty: bezprawnego uzyskania dostępu do danych elektronicznych, oszustwa oraz przerabiania środków płatniczych. Grozi mu kara od 5 lat do 2. pozbawienia wolności.

Przy zatrzymanym oraz w pokoju hotelowym, który wynajmował mężczyzna policjanci znaleźli prawie 300 kart do bankomatów. Karty miały numery kont na paskach magnetycznych i zapisane dla każdej z nich numery pin. "Prawdopodobnie dane te zostały skradzione obywatelom innych państw, a wypłata pieniędzy miała nastąpić w Polsce" - mówił Cisło.

W wynajmowanym pokoju był też sprzęt służący do zgrywania danych, komputery, pendrivy, nakładki na bankomaty oraz urządzenia do zakładania i demontażu tych nakładek. Mężczyzna miał dużą ilość walut obcych m.in. walutę filipińską, rumuńską, łotewską czy rosyjską, co zdaniem policjantów świadczy o dużej mobilności sprawcy i potwierdza tezę, że kradzież danych z bankomatu następuje zwykle na innym kontynencie czy w innym państwie niż wypłata gotówki.

Pod koniec sierpnia krakowscy policjanci, zajmujący się przestępczością gospodarczą zatrzymali trzech Bułgarów, którzy skanowali dane z kart bankomatowych. Były one później przesyłane do Ameryki Południowej albo do państw dalekiego Wschodu i tam wypłacano pieniądze. Mężczyźni zostali aresztowani na trzy miesiące.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)