Żart w Google Maps uderza w Donalda Trumpa - Trump Tower zmienia nazwę

Żart w Google Maps uderza w Donalda Trumpa - Trump Tower zmienia nazwę

Żart w Google Maps uderza w Donalda Trumpa - Trump Tower zmienia nazwę
Źródło zdjęć: © PAP/EPA
Adam Bednarek
27.11.2016 11:01

Osoby szukające w Google Maps Trump Tower znalazły podobny, ale nieco inaczej nazywający się budynek. Nowa nazwa wieżowca prezydentowi-elektowi raczej się nie spodoba.

Przez jakiś czas w Google Maps nowojorski wieżowiec Trump Tower, którego lokatorem jest Donald Trump, występował pod nazwą Dump Tower. To nawiązanie do popularnego w trakcie kampanii wyborczej hasła, którym posługiwali się przeciwnicy kandydata republikanów. Demokraci skandowali i wywieszali na transparentach “Dump Trump”, zachęcając do “porzucenia” Donalda Trumpa.

Dump ma jednak więcej określeń - w języku angielskim to także wysypisko oraz kilka obraźliwych znaczeń w slangu. Jedno jest pewne, nowa nazwa Donaldowi Trumpowi na pewno nie przypadnie do gustu.

Kto stoi za zmianą? To najprawdopodobniej numer wykręcony przez hakerów, bo użytkownicy nie mogą sami dokonywać edycji w Google Maps. Niektórzy jednak sugerują, że zmianę zaakceptować mógł jeden z pracowników Google’a. Prawdziwą nazwę już przywrócono, ale żart dalej będzie żyć, bo Dump Tower w Google Maps zostało uwiecznione na zdjęciach i cieszy się popularnością w mediach społecznościowych.

To nie pierwszy tego typu wulgarny żart wykonany za pomocą Google Maps. Swego czasu po wpisaniu rasistowskiego hasła “nigga house” mapa prowadziła do Białego Domu. Jak widać polityczne chuligaństwo to nie tylko agresywne zachowanie na demonstracjach i obraźliwe transparenty, ale coraz częściej działalność w internecie. Opozycjoniści mają nowe narzędzie, by uderzać w rządzących.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)