Zakrzywiony telewizor UHD od Samsunga w "przystępnej" cenie

Zakrzywiony telewizor UHD od Samsunga w "przystępnej" cenie
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

14.07.2015 11:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung JS8500 to obecnie najbardziej dostępny cenowo zakrzywiony telewizor SUHD tej marki. Mimo niższej ceny, także w nim zastosowano panele z całkowicie nową warstwą nanokryształów. Dzięki temu, mogą one pochwalić się 64 razy większą liczbą wyświetlanych kolorów niż w innych modelach telewizorów Samsung z 2014 roku. Zastosowanie 10 bitowego panelu w telewizorach zapewnia ponad 1 miliard odcieni kolorów.

Wysoka jasność ekranu, wynosząca ok. 100. nitów, pozwala na komfortowe oglądanie telewizji w jasnych pomieszczeniach, nawet przy ustawieniu telewizora naprzeciwko okna. Telewizory JS8500 posiadają także wbudowany specjalny algorytm podnoszący rozdzielczość do bliskiej UHD. Rezultaty funkcji zależą oczywiście od rozdzielczości obrazu źródłowego.

Na ekranach o rozdzielczości 8 mln pikseli, wyświetlanych jest czterokrotnie więcej szczegółów niż na urządzeniach Full HD. Zastosowane technologie optymalizacji obrazu, jak PurColor, Peak Iluminator Pro i Precision Black sprawiają, że telewizory te wyróżniają się wysokim kontrastem, dużą głębią i plastycznością obrazu oraz naturalnymi kolorami. Funkcja Auto Depth Enhancer zapewnia większe poczucie głębi, automatycznie ustawiając inne poziomy kontrastu dla różnych obszarów ekranu, na pierwszym i drugim planie oraz w tle. Natomiast technologia przyciemniania ekranu UHD Dimming dba o to, by jakość detali pozostawała na najwyższym poziomie i zapewnia wyjątkową intensywność barw.

Zastosowane w telewizorze zakrzywienie ekranu, znane m.in. z kin IMAX, powoduje, że widzowie w inny sposób odbierają wyświetlany obraz. Wygięcie ekranu w płaszczyźnie horyzontalnej gwarantuje szersze pole widzenia, dzięki zastosowanemu odpowiednio dobranego promienia zakrzywienia. Podczas oglądania oczy widzów nie muszą dokonywać ciągłej akomodacji, gdyż ich odległość od ekranu jest zbliżona zarówno przy patrzeniu na wprost, jak i śledzeniu obrazu bliżej bocznych krawędzi wyświetlacza.

W telewizorze JS850. znajdziemy także 4-rdzeniowy procesor, pracujący pod kontrolą systemu Tizen. Ułatwia on dostęp do ulubionych treści – kanałów VoD, aplikacji komunikacyjnych, jak np. Skype, serwisów społecznościowych jak Facebook czy YouTube lub do gier.

Dzięki wbudowanej obsłudze sieci bezprzewodowych WLAN, telewizor można połączyć z internetem bez zbędnych kabli i urządzeń zewnętrznych.

Telewizory Samsung Curved SUHD z serii JS8500 oferowane są w 3 rozmiarach przekątnej ekranu: 48, 55 i 65 cali. Cena najmniejszego modelu zaczyna się od około 7000 zł. Model o przekątnej 65 cali to wydatek rzędu 14000 zł. Jak zatem widać, przystępna cena dla Samsunga ma dość wysokie wartości.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)