Zainstalujesz aplikacje z Androida na BlackBerry Playbook

Zainstalujesz aplikacje z Androida na BlackBerry Playbook

Zainstalujesz aplikacje z Androida na BlackBerry Playbook
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
19.10.2011 11:29, aktualizacja: 19.10.2011 11:57

7-calowy tablet Blackberry Playbook miał swoją premierę kilka miesięcy temu, ale zdobył znikomą popularność. RIM wprowadził na rynek tylko kilkaset tysięcy urządzeń, dużo mniej, niż się spodziewano. Ale ma asa w rękawie.

RIM zapowiedziało, że nowa wersja systemu operacyjnego dla Playbooka pozwoli twórcom aplikacji na Androida błyskawicznie je przenieść na tablet Blackberry. Wersja rozwojowa systemu, oznaczonego jako wersja 2.0. będzie zawierać w sobie BlackBerry Runtime dla androidowych aplikacji i wtyczkę BlackBerry do narzędzi deweloperskich dla Androida, wraz z symulatorem Playbooka. To ostatnie pozwoli programistom testować aplikacje, zanim przekażą je na App World. Co ciekawe, dostępne będzie również webowe narzędzie BlackBerry Packager, które również pozwoli na sprawdzenie, czy aplikacja będzie zgodna z Playbookiem, bez potrzeby pobierania jakiegokolwiek oprogramowania.

RIM najwyraźniej zdało sobie sprawę, że jeśli Playbook ma osiągnąć jakikolwiek sukces, potrzebuje dobrych aplikacji. Umożliwienie ich łatwego przenoszenia z Androida to z pewnością krok w dobrym kierunku. Jednak czy aby nie za późno?

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Holograficzny nośnik przyszłości: przezroczyste 500gb"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)