Zaglądamy do zielonego serca Facebooka

Zaglądamy do zielonego serca Facebooka

Zaglądamy do zielonego serca Facebooka
Źródło zdjęć: © Facebook
11.04.2011 14:40, aktualizacja: 11.04.2011 14:53

Zastanawialiście sie kiedyś, jak wygląda serce najpopularniejszego na świecie portalu społecznościowego? Z załączonych zdjęć dowiecie się, dlaczego nowa, gigantyczna serwerownia Facebooka działa wydajniej niż inne i jest od nich tańsza i bardziej "zielona"

Dla fanów specyfikacji technicznych i osób chcących posłuchać, co mają do powiedzenia na temat swojego dzieła twórcy serwerowni Open Computer Project przygotował tę stronę internetową.

Obraz
© (fot. Gizmodo.pl)

Dzięki wykorzystywanemu napięciu 22. voltów zamiast tradycyjnych 208, Facebook może pompować energię elektryczną wprost do farmy serwerów.

Obraz
© (fot. Gizmodo.pl)

Podoba wam się niebieska łuna światła otaczające racki? Na pewno nie muszę wam mówić, że dobór jej koloru nie był strzałem na chybił trafił. W końcu to firma, o której nakręcono film - zdobywcę Oskara.

Obraz
© (fot. Gizmodo.pl)

Odchudzeniu uległy pancerze chroniące podzespoły. Ten tutaj został pozbawiony śrubek, dzięki czemu wymienienie w nim teraz na przykład płyty głównej nie zabiera więcej niż jest to konieczne czasu. Osoby często grzebiące w bebechach z całą pewnością "polubią to".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)