Zabierz internet na kemping - nowy router Linksys'a

Zabierz internet na kemping - nowy router Linksys'a

Zabierz internet na kemping - nowy router Linksys'a
06.05.2009 14:14, aktualizacja: 06.05.2009 14:32

Nowy, szerokopasmowy router Linksys WRT54G3GV2 jest przeznaczony do budowania sieci na bazie internetu
w technologii 3G, EDGE oraz GPRS. Dedykowany jest dla do osobom, które korzystają
z internetu dostarczanego przez operatorów komórkowych

Obok wejścia na PC Card lub Express Card, router posiada teraz 2 nowe złącza USB, dzięki czemu można go połączyć z większością modemów oferowanych przez operatorów telefonii mobilnej. To istotne szczególnie na polskim rynku, gdzie modemy na USB są tańsze i bardziej dostępne - znajdują się w ofercie każdego operatora.

Nowy router wyposażony jest też w ładowarkę samochodową. Jeśli zatem grupa znajomych wybiera się w góry lub nad jezioro, a w pobliżu nie ma gniazdka, można zasilać router poprzez gniazdko zapalniczki. I dzięki temu, poprzez jeden modem, kilka osób na kempingu lub na plaży może jednocześnie korzystać z internetu na swoich laptopach.

Obraz
© (fot. Linksys)

Model WRT54G3GV2 łączy w sobie trzy funkcje: bezprzewodowego punktu dostępowego (podłącza urządzenia do sieci), 4-portowego przełącznika (łączy urządzenia pomiędzy sobą) oraz routera (integruje pracę w sieci wszystkich urządzeń).
Jak podłączyć urządzenie? Operator komórkowy dostarcza modem na PCMCIA lub USB, który należy umieścić w routerze. Służy on do ustanowienia połączenia z internetem drogą radiową, w technologii 3G, EDGE lub GPRS. Następnie, w oparciu o router Linksys, budujemy sieć bezprzewodową w standardzie G lub B. Mogą działać w niej zarówno komputery, jak i np. drukarki sieciowe oraz telefony VoIP –. wszędzie tam, gdzie brak stałego łącza. Bezpieczna sieć domowa Urządzenie zapewnia ochronę danych przed atakami internetowymi, m. in. dzięki obsłudze: Firewall SPI, standardów WPA/WPA2 oraz filtrów adresów IP, MAC i TCP/IP.

*Dane techniczne *
Model WRT54G3GV2 posiada punkt dostępowy sieci bezprzewodowej z wbudowanym routerem szerokopasmowym do dzielenia łącza radiowego 3G/UMTS/EDGE/GPRS. Wyposażony jest w 4-portowy przełącznik FastEthernet. Urządzenie umożliwia dostęp do internetu również za pomocą modemu kablowego podłączonego do portu WLAN. Karta PCMCIA lub modem USB nie są dołączane do zestawu.

Ceny oraz dostępność

Obecnie router WRT54G3GV2 dostępny jest u autoryzowanych sprzedawców oraz w sklepach internetowych w cenie 549 zł brutto.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)