YouTube rzuci wyzwanie Periscope'owi, Twitterowi i Facebookowi?

YouTube rzuci wyzwanie Periscope'owi, Twitterowi i Facebookowi?

YouTube rzuci wyzwanie Periscope'owi, Twitterowi i Facebookowi?
Źródło zdjęć: © Anthony Quintano / CC
29.03.2016 09:25, aktualizacja: 29.03.2016 11:48

Aplikacja Periscope, która pozwala na transmitowanie na żywo strumienia wideo, okazała się niekwestionowanym hitem. Teraz, według niepotwierdzonych informacji, na podobny sukces liczy Google.

YouTube Connect to aplikacja, która rzekomo już wkrótce pojawi się do pobrania. Ma ona pozwalać na transmitowanie na żywo z dowolnego zgodnego z aplikacją urządzenia strumienia wideo. Google tym samym podjąłby wyzwanie, jakie rzucił mu Periscope, a także Facebook i Twitter, które oferują podobne rozwiązania.

Aplikacja ma mieć te same funkcje, co Periscope. Będzie wykorzystywała nasze Konto Google i pozwała na wprowadzanie tagów i udostępnianie czatu pod transmisją, dla widzów. Jeżeli nadający wyrazi na to zgodę, widzowie będą mogli zapisać transmisję do pamięci urządzenia celem jej późniejszego obejrzenia na YouTube.

Z jednej strony jest to bardzo skuteczny sposób komunikacji "tu i teraz" w czasie rzeczywistym, który najczęściej wykorzystywany jest przez celebrytów, osoby znane, związane z polityką czy pewne instytucje, przedstawicieli firm czy media itp. Z drugiej, zastanawiamy się, czy kolejny kanał, pozwalający na obnażanie swojej prywatności i zaśmiecający niejako internet, jest właśnie tym, czego w tej chwili najbardziej potrzebujemy.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Czy wiesz, czym róznic się iPhone SE od iPhone'a 5?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)