WP

YouTube Premium: nadchodzi nowa usługa od Google

Idzie nowe w YouTube. Już 22 maja serwis uruchomi platformę do strumieniowania muzyki na żądanie. Przy okazji Google zmienią swoją usługę YouTube Red na nową wersję o nazwie YouTube Premium.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
YouTube Music zagrozi Tidalowi i Spotify?
YouTube Music zagrozi Tidalowi i Spotify? (flickr.com, Fot: korosirego)
WP

O zmianach poinformował Reuters. Docelowo YouTube Music ma mieć wbudowaną funkcję personalizacji treści, która będzie dopasowywać utwory do preferencji słuchającego w oparciu o to, czego słucha na portalu Google. Co ciekawe, dane mają również pochodzić z "innych wzorców użytkowania".

Sama usługa będzie, podobnie jak inne serwisy streamingowe, dostępna w wersji darmowej z reklamami między utworami bądź w wersji premium z 9,99 dolarów za miesiąc. YouTube udostępni ją najpierw w USA, Meksyku, Korei Południowej, Australii i Nowej Zelandii. Z czasem lista państw będzie się rozszerzać o kolejne.

Odchodzi natomiast płatna usługa premium YouTube Red. Można było oglądać na niej eksluzywne materiały, które powstały we współpracy z najbardziej popularnymi YouTuberami, nie była ona jednak dostępna w Polsce. Zastąpi ją YouTube Premium, która nie będzie się szczególnie różnić od poprzedniczki.

WP

Opłata za YouTube Premium wyniesie 11,99 dolarów miesięcznie. W zamian użytkownicy otrzymają ekskluzywne materiały, tworzone na zamówienie serwisu oraz możliwość oglądania ich po uprzednim pobraniu bez konieczności dostępu do sieci.

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP