YouTube na Androida: w kolejnej wersji łatwiejsze przewijanie i mniej danych

YouTube na Androida: w kolejnej wersji łatwiejsze przewijanie i mniej danych
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

07.10.2016 10:38, aktual.: 11.10.2016 10:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najnowsza aktualizacja mobilnej aplikacji YouTube na Android nie wprowadza znacznych zmian, jednak zdradza kilka zbliżających się udogodnień. Wszystko wskazuje, że już niebawem zmieni się system przeszukiwania wideo oraz nowa funkcja dostosowania rozdzielczości.

Jak donosi serwis AndroidPolice, w kodzie źródłowym aplikacji pojawiły się modyfikacje, które zapowiadają zmiany w funkcjonowaniu aplikacji.

Pierwsza i ważniejsza zmiana dotyczyć ma sposobu przewijania filmów wideo. Teraz, jeśli chcemy pokazać komuś konkretny fragment filmu i dany klip jest krótki, to za pomocą paska postępu jesteśmy w stanie zlokalizować interesujący nas fragment. Kłopot zaczyna się przy dłuższych produkcjach zwłaszcza takich, które liczą po kilkanaście i więcej minut. Znalezienie właściwego fragmentu w aplikacji mobilnej YouTube graniczy z cudem.

Nowa funkcja, która pojawiła się w kodzie źródłowym zapowiada jednak zmianę tego mechanizmu. Według AndroidPolice z zapisów w kodzie wynika jasno, że już niebawem pojawi się funkcja podwójnego kliknięcia w film. Czynność ta ma uruchomić funkcję przeszukiwania filmu. Jak dokładnie będzie to działać? Tego jeszcze nie wiemy. Być może pojawi się całkowicie nowy pasek przewijania z miniaturkami poszczególnych klatek, lub podwójne "tapnięcie" przewinie film o kilka sekund do przodu.

Z kodu źródłowego wynika też, że już niebawem aplikacja pomoże oszczędzić nieco danych. Jak ma tego dokonać? Otóż wszystko wskazuje, że użytkownik w łatwy sposób będzie mógł ręcznie ustawić sobie rozdzielczość filmu. Jeśli będzie zależało mu na oszczędzaniu danych, będzie mógł ustawić sobie słabszą jakość filmu. W nowym menu mają pojawić się rozdzielczości 144p, 240p, 360p, 480p, 720. oraz 1080p.

Najnowsza wersja aplikacji YouTube, oznaczona jako 11.38.54 jest już dostępna do pobrania ze sklepu Google Play.

_ _LOP

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)