YotaPhone: Smartfon z ekranem e-ink jeszcze przed świętami

YotaPhone: Smartfon z ekranem e-ink jeszcze przed świętami
21.11.2013 11:30
YotaPhone: Smartfon z ekranem e-ink jeszcze przed świętami
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Rosyjski producent telefonów, Yota Devices, pracuje nad tą ciekawostką od lat. Dwa wyświetlacze, z czego jeden w technologii e-ink, zapowiadają się ciekawie.

Jednak największą zagadką była sama data premiery urządzenia. Oficjalne informacje opublikowane rok temu, nie mówiły nic na ten temat. Producent postanowił uchylić dzisiaj rąbka tajemnicy i ogłosił, że ich "podwójny smartfon" ukaże się jeszcze przed świętami. Potwierdzono także informacje o tym, że produkcję zlecono firmie Hi-P z Singapuru.

Niestety, może okazać się, że Rosjanie nieco spóźnili się ze swoją konstrukcją. Dwurdzeniowy procesor 1.7 GHz, 2 GB pamięci RAM, wyświetlacz o przekątnej 4,3. i rozdzielczości 720p i bateria o pojemności 1800 mAh wskazują na to, że w momencie premiery YotaPhone będzie już nieco przestarzałym modelem. Nie wiemy też, na którą wersję Androida możemy liczyć.

Czy wyświetlacz e-ink zamontowany na tylnej części obudowy wystarczy, żeby zachęcić potencjalnych nabywców telefonu? Jeśli tak, to mamy nadzieję, że te kilkanaście miesięcy, które minęły od zaprezentowania pierwszych prototypów upłynęły programistom i inżynierom na dopracowywaniu, szlifowaniu i eliminowaniu jakichkolwiek irytujących przypadłości, które mogą pojawić się w dwuekranowym telefonie, obsługującym zarówno wyświetlacz LCD, jak i e-ink.

Nie wiadomo również, ile będzie kosztował YotaPhone. Kilka miesięcy temu, nieoficjalne informacje mówiły o cenie 50. euro i premierze urządzenia w listopadzie. Cóż, co do daty premiery - nieoficjalne informacje się pomyliły, zobaczymy jak będzie z ceną.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)