Yahoo! przymierza się do zakupu Imgura

Yahoo! przymierza się do zakupu Imgura
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

11.12.2013 11:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kilka tygodni temu Yahoo rozpoczęło negocjacje z właścicielem bardzo popularnego wśród użytkowników Reddita serwisu Imgur. Strategią nowego prezesa Yahoo, Marissy Mayer, wydaje się być agresywne przejmowanie obiecujących startupów i popularnych serwisów internetowych.

I tak właśnie Yahoo! kupiło popularne Flickr i Tumblr. Oba serwisy (w szczególności Tumblr) przyciągają do siebie młodych internautów, którzy wchodząc między sobą w liczne interakcje generują sporo ruchu. A na tym bardzo zależy reklamodawcom.

Z tego samego powodu Yahoo! chce kupić Imgur, który z małego serwisu założonego przez jednego z członków społeczności Reddit stał się jednym z najpopularniejszych miejsc w sieci, jeśli chodzi o udostępnianie swoich zdjęć, śmiesznych obrazków i grafik. Obecnie Imgur ma 10. milionów aktywnych użytkowników i generuje całkiem przyzwoite zyski z wyświetlanych reklam.

Ogromna baza użytkowników i popularność serwisu, który zdetronizował takie strony jak Imageshack, sprawiają, że byłby on bardzo smakowity kąskiem dla Yahoo!, jeśli udałoby się go kupić. Negocjacje jednak trwają już kilka tygodni, żadna ze stron nie chce ujawnić ich szczegółów, więc jak możemy domniemać - chodzi o cenę.

Gdybyśmy mieli zgadywać, napisalibyśmy, że Yahoo chce wydać od 10. do 500 milionów dolarów na przejęcie Imgur, jednak skoro ostatnio właściciel aplikacji Snapchat odmówił jej sprzedaży Facebookowi za 3 miliardy dolarów, kto wie, co planuje założyciel Imgur.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Menu Start powróci w Windows 8.2"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)