Xbox 360 z napędami Blu‑ray Lite-Ona?

Xbox 360 z napędami Blu-ray Lite-Ona?

02.04.2008 12:30, aktual.: 02.04.2008 13:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Serwis DigiTimes.com podzielił się ciekawymi informacjami na temat konsoli Xbox 360. Wynika z nich, że firma Lite-On pracuje nad stworzeniem przeznaczonego do współpracy z urządzeniem Microsoftu napędu Blu-ray.

Według informacji podanych przez serwis DigiTimes, firma Lite-On powinna zacząć dostawy skonstruowanego przez siebie napędu Blu-ray w drugiej połowie 2008 roku ( obecnie jako jedna z kilku dostarcza napędy DVD dla konsoli Microsoftu ). Z nieoficjalnych informacji wynika, że gigant z Redmond zdecydował się na wprowadzenie do oferty czytnika Blu-ray po zniknięciu z rynku wspieranego przez Toshibę formatu HD DVD. Nowe urządzenie będzie najprawdopodobniej napędem zewnętrznym, podłączanym przez USB ( podobnie jak wycofany już przez koncern z oferty czytnik HD DVD dla Xboksa360 ).

Z informacji uzyskanych przez DigiTimes wynika też, że na rynku pojawią się wkrótce zmodyfikowane Xboksy - mają się one charakteryzować zastosowaniem słabszego zasilacza, o mocy 170 W ( obecnie stosowane są zasilacze 210-watowe ). Dzięki temu zostaną obniżone koszty produkcji oraz zmniejszone gabaryty sprzętu.

Przedstawiciele firmy Lite-On nie komentują tych doniesień.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)