Wyszukiwarka Google z nową, rewolucyjną funkcją

Wyszukiwarka Google z nową, rewolucyjną funkcją
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

17.05.2012 10:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wyszukiwarka Google zawsze kręciła się wokół wynajdowania informacji. Wraz z nowym Google Knowledge Graph proces ten ma być szybszy i efektywniejszy niż kiedykolwiek, dostarczając nam nie tylko zwykłe, proste wyniki, ale też podsumowanie najważniejszych informacji o wyszukiwanym obiekcie.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Google już od jakiegoś czasu zmierza w kierunku kompleksowego przekazywania danych (zamiast podrzucania nam linków), dodając (przynajmniej w wersji anglojęzycznej) wyniki wydarzeń sportowych, wyborów i słownikowe definicje rezultatów wyszukiwania. Knowledge Graph jest w pewnym sensie ewolucją poczynionych wcześniej ruchów, zapewniając wyszukiwanie z dużo bardziej kompletnymi rezultatami.

Jak możecie ujrzeć na poniższym klipie, Google Knowledge Graph w całości skupia się na przekazywaniu nam informacji o interesujących nas w danym momencie rzeczach. Tradycyjne wyszukiwanie polegało głównie na łączeniu wpisywanych zagadnień z odpowiednimi linkami w sieci (np. jeśli szukasz Apple, otrzymasz link do strony głównej Apple. Proste). Wraz z nową funkcją, Google chce w pełni wykorzystać możliwości swego imponującego algorytmu wyszukiwania, którego zadaniem będzie od teraz też identyfikowanie rzeczy, jaką najprawdopodobniej mamy na myśli. Gdy to uczyni, obok zwyczajnych wyników ujrzymy streszczenie najważniejszych informacji o interesującym nas (wg. Google) obiekcie.

Niestety funkcja ta nie jest na razie dostępna w Polsce (ale ma być, niebawem. Tak mówią). By lepiej wyobrazić sobie działanie Knowledge Graph, obejrzyjcie reklamujący je filmik.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (29)
Zobacz także