Wysyp nowych produktów Acer. Ponad 40 urządzeń prosto z Nowego Jorku

Wysyp nowych produktów Acer. Ponad 40 urządzeń prosto z Nowego Jorku

Wysyp nowych produktów Acer. Ponad 40 urządzeń prosto z Nowego Jorku
Źródło zdjęć: © Wirtualna Polska
27.04.2015 13:49, aktualizacja: 27.04.2015 15:48

Podczas prezentacji w Nowym Jorku, Acer pokazał gamę ponad 40 nowych urządzeń. Znajdziemy tam wszystko - od telefonów i tabletów, poprzez laptopy, Chromebooki, minikomputery stacjonarne, a nawet urządzenia z kategorii elektroniki ubieralnej. Czym Acer chce podbić serca klientów w 2015 roku?

Jednymi z najciekawszych urządzeń pokazanych przez Tajwańską firmę były sportowe opaski. Co je wyróżnia ze wszystkich innych urządzeń mierzących przebyty dystans, spalone kalorie, czy jakość snu? Acer wyposażył swoją opaskę nie tylko w te podstawowe funkcjonalności, ale dołożył jeszcze pulsometr (to też znany element choćby z zegarków) oraz przede wszystkim - czujniki mierzące poziom stresu. Ich działanie opiera się na pomiarze reakcji skórno-galwanicznej, dzięki czemu urządzenie jest w stanie określić nasz aktualny poziom zdenerwowania i stresu. Na podstawie zebranych danych opaska może zaproponować przerwę w pracy, podjęcie aktywności fizycznej i wiele innych zależnych od dedykowanych do opaski aplikacji.

Aspire V 1. to aluminiowa, grawerowana pokrywa, srebrny metaliczny zawias, czy podświetlana klawiatura. We wnętrzu obudowy zamontowano procesory Intel Core piątej generacji i najnowsze układy graficzne GeForce 940M. Dzięki 16 GB pamięci i 2 TB miejsca na dysku twardym lub opcjonalnemu, hybrydowemu dyskowi (SSHD) 1 TB, można cieszyć się szybkością SSD i dużą pojemnością dysku. Zdjęcia, filmy, gry i prezentacje są wyświetlane na ekranie Full HD o przekątnej 15,6-cala. Za dźwięk odpowiadają natomiast głośniki i zintegrowana karta dźwiękowa z obsługą standardu Dolby Digital Plus. Cena – 3000 zł.

Obraz

Czuły na dotyk tablet Iconia One 8

Iconia One 8 może się pochwalić 8-calowym ekran IPS o rozdzielczości HD, który jest wyjątkowo czuły na dotyk –. nie tylko ludzkiej ręki. Pokazywano nam możliwości tabletu wręczając do ręki ołówek i prosząc o wykonanie nim szkicu na ekranie. Urządzenie bez problemu rozpoznawało dotyk i pozwalało na wykonanie całkiem zgrabnych rysunków. Dzięki zwiększonej czułości ekranu (więcej punktów rozpoznawania dotyku niż w poprzednich modelach) palce i przybory do pisania są dokładniejsze, a tym samym eliminuje się przypadkowe błędy. Pozwala to również na wykonywanie znacznie precyzyjniejszych rysunków i szkiców.

Obraz
© (fot. Wirtualna Polska)

Tablet wyposażono w procesor Intel Atom i w zależności od wersji 1. lub 32 GB pamięci wewnętrznej. Całość działa pod obsługą systemu Android 5.0 i na jednym naładowaniu potrafi pracować do 8,5 godziny. Co ważne, Acer bardzo rozsądnie ustalił cenę Iconii one 8 – zaczyna się ona od 700 zł.

Obraz
© (fot. Wirtualna Polska)

_ Z Nowego Jorku Jarosław Babraj _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)