Wystarczy drobna zmiana w oknie, by zaoszczędzić zimą. Każdy może ją zrobić

Wystarczy drobna zmiana w oknie, by zaoszczędzić zimą. Każdy może ją zrobić

Wystarczy drobna zmiana w oknie, by zaoszczędzić zimą. Każdy może ją zrobić
Źródło zdjęć: © WP.PL | Łukasz Szełemej
Adam Bednarek
03.10.2018 15:28, aktualizacja: 04.10.2018 07:49

W plastikowych oknach znajdują się tryby, które warto modyfikować wraz ze zmianą pory roku. Szczególnie zimą, bo dzięki temu okno będzie bardziej szczelne.

O trybach w plastikowych oknach pisał serwis dompelenpomyslow.pl. Drobna modyfikacja przy pomocy imbusa sprawi, że okno będzie szczelniejsze. Szczególnie zimą zależy nam na tym, by ciepło nie uciekało, więc warto przeprowadzić zmianę, gdy na dworze zaczyna robić się chłodniej.

Obraz
© YouTube

Jak wyjaśnia portal, przesunięcie klucza w prawo zwiększa docisk, a w lewo - zmniejsza go. Uszczelnione okno może jednak sprawić, że w pomieszczeniu panować będzie duża wilgotność, więc należy zadbać o jej odpowiedni poziom. W innym przypadku stworzymy idealne warunki, by wyhodować niechcianego grzyba.

Chociaż modyfikacja nie powinna sprawiać zbyt wielu problemów, to nie zawsze będzie możliwa. "Okno powinno być dobrze osadzone w murze, aby nie było mostków termicznych" - czytamy na dompelenpomyslow.pl. Problem w tym, że zdecydowana większość okien osadzonych jest źle, przez co okna nie są tak szczelne, jak powinny być.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)